بخش آب و فاضلاب
1397/06/20 13:26:00
اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای دشتستان استان بوشهر
مدیر آب و فاضلاب دشتستان گفت: در اجرای طرح‌های اضطراری آبرسانی در دشتستان ضمن حفر چاه‌، شبکه آبرسانی آب‌پخش به خط آبرسانی کوثر متصل و تاسیسات آب شیرین‌کن بر روی سد تنگ ارم دشتستان راه‌اندازی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی بردستانی با بیان اینکه حفر 4 حلقه چاه در برازجان در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: 2 حلقه از این چاه‌ها تکمیل و  وارد مدار تولید شد و 2 حلقه چاه دیگر به زودی تکمیل می‌شود.
وی از اتصال شبکه آبرسانی برازجان به خط آبرسانی کوثر خبرداد و بیان کرد: با اجرای این پروژه روزانه 10 هزار مترمکعب آب به شبکه آبرسانی برازجان منتقل می‌شود.
مدیر آبفای دشتستان با اشاره به اجرای خط انتقال آب از مخزن ذخیره یک‌هزار 500 مترمکعبی به مخزن 15 هزار مترمکعبی خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه آب آشامیدنی مشترکان برازجان به صورت پایدار بر اساس نوبت‌بندی و با عدالت توزیع می‌شود.
بردستانی از اجاره 2 حلقه چاه آب برای تامین آب برازجان خبر داد و تصریح کرد: آب این دو حلقه چاه به شبکه آبرسانی برازجان منتقل می‌شود و در این راستا 2 دستگاه کلرزنی به شبکه شهر نصب شده است.
وی، با بیان اینکه آب آشامیدنی برازجان رورانه به 18 هزار متر مکعب افزایش یافته است، افزود: توزیع آب آشامیدنی در برازجان به 4 منطقه تقسیم شده و هر منطقه هر 4 روز یکبار آبرسانی می‌شود.
مدیر آب و فاضلاب دشتستان با اشاره به حفرچاه آب در شبانکاره گفت: علاوه بر حفر یک حلقه چاه آب در شبانکاره یک حلقه چاه هم اجاره شده است.
بردستانی از  اتصال شبکه آب آب‌پخش به خط آبرسانی کوثر خبرداد و بیان کرد: برای بهبود وضعیت آب شبکه آب آب‌پخش یک دستگاه پمپ بر روی خط آبرسانی کوثر وصل شده است.
وی، با اشاره به فعال بودن تاسیسات آب شیرین‌کن سعدآباد افزود: روزانه 1500 متر مکعب آب از این ایستکاه به شبکه آبرسانی سعدآباد منتقل می‌شود.
مدیر آبفای دشتستان از افتتاح مخرن ذخیره شهر وحدتیه در هفته دولت خبرداد و گفت: علاوه بر این برای جبران کمبود آب سعدآباد یک حلقه چاه اجاره گرفته شده است.
بردستانی نوسازی شبکه آبرسانی دالکی را از دیگر پروژه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در تنگ ارم یک حلقه چاه آب اجاره شده و یک دستگاه آب شیرین‌کن بر روی سد تنگ ارم نصب شده و رورانه 170 متر مکعب آب به وسیله تانکر به این شهر آبرسانی می‌شود.
وی، افزود: در مجموع شش شهر  برازجان، وحدتیه،  دالکی، سعدآباد، آب‌پخش و شبانکاره  و دیگر نقاط شهرستان دشتستان آب مورد نیاز تامین می‌شود.
  • خبرنگار: محمدرضا رزمجو
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر