بخش برق
1397/06/20 13:48:44
سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شركت توزيع نيروي برق استان كردستان:
2300 انشعاب غیر دائم در پنج ماهه اول امسال واگذار شده است
سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شركت توزيع نيروي برق استان كردستان اعلام کرد از آغاز سال 97 ا کنون 2 هزار و 300 انشعاب غیر دائم با رعايت دستورالعمل مربوطه به مشترکین متقاضی واگذار شده است كه حدود 95 درصد از اين انشعابات در بخش خانگي بوده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هیوا خرم در این باره گفت: در راستای خدمات رسانی به ساکنین مناطق حاشیه ای و سكونت گاههاي غير رسمي و باستناد قانون مجازات استفاه كنندگان غير مجاز آب و برق و گاز و مخابرات، این شرکت در شش ماهه اول سال 97 تا کنون 2 هزار و 323 انشعاب غیر دائم به مشترکین واگذار كرده  و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به 4 هزار و 100 انشعاب برسد.         
هیوا خرم در ادامه تأکید کرد: خوشبختانه با تصویب قانون مجازات استفاده کنندگان انشعابات غیر مجاز آب، برق، گاز و مخابرات امکان واگذاری انشعاب غیر دائم به سكونتگاه‌هاي غير رسمي نقاط حاشیه ای شهر را فراهم کرد، این اقدام می تواند هم در زمینه کاهش تلفات و افزایش ضریب ایمنی برق در مناطق مؤثر باشد.                                                                                      
وی افزود: درپي  قانون فوق در سال گذشته حدو 6 هزار و 548 درخواست انشعاب دریافت شده که از این تعداد محدود با بررسی مدارک و شرایط متقاضیان و انطباق با دستورالعمل صادر شده، حدود 5 هزار و 772 انشعاب واگذار شده است.
خرم در ادامه با اشاره به استقبال متقاضيان از اين قانون يادآور شد: بیشترین آمار واگذاري  انشعاب‌های غیر دائم از تاريخ ابلاغ اين قانون مربوط به شهرستان سنندج با 3 هزار و 111 انشعاب بوده است و شهرستان‌هاي مريوان با 2 هزار و 532 و بانه با يكهزار و  862 مورد  انشعاب در  در رده‌های بعدی هستند.
وی در ادامه به انشعابات غیر مجاز استان اشاره کرد و افزود:  از ابتداي سال جاری 991 انشعاب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شده است و بر اساس بازرسي‌هاي انجام شده مي توان گفت حدود   5 هزار و 500 انشعاب غیرمجاز دیگر در استان وجود دارد.
هيوا خرم در خصوص مقررات موجود در خصوص انشعابات غيردائم تأكيد كرد: هدف از تصويب قانون مذكور سروسامان يافتن مناطق حاشيه‌اي شهرها و صيانت  از شبكه در برابر سرقت و در نهايت كاهش تلفات انرژي بوده است و بر اساس قانون بايد اين واحدهاي بدون مجوز  ظرف 3 سال از سوي نهادي هاي مسئول تعيين تكليف شود و در صورت تعيين تكليف و اخذ هزينه‌ها و مجوزهاي لازم، انشعابات غيردائم به انشعاب دائم تبديل خوهد شد.

  • خبرنگار: طیب کریمی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر