بخش آب
1397/06/20 10:09:50
رفع تصرف بیش از دو هکتار از تصرفات غیرمجاز بستر رودخانه جاجرود
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی مساحتی به میزان 22 هزار و 224 مترمربع از بستر رودخانه جاجرود در منطقه ترقیان از توابع شهرستان پردیس خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علیرضا نیکنام با اعلام این خبر افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی‌های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، سطحی در حدود 22 هزار و 224 مترمربع از بستر رودخانه جاجرود در منطقه ترقیان ازتوابع شهرستان پردیس در قالب  12 فقره دستور قضایی که شامل بنا، دیواره و محوطه سازی بوده است آزادسازی و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج نمود.
وی افزود: برای اراضی آزادسازی شده در عملیات فوق به‌زودی با پیگیری های بعدی سند مالکیت برای شرکت آب منطقه‌ای تهران به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران صادر خواهد شد.
نیکنام تصریح کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.
 وی خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

  • خبرنگار: نرگس شیخ الاسلام
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر