بخش آب و فاضلاب
1397/06/18 15:32:00
مدیرعامل آبفای استان تهران:
تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان از لحاظ منابع آب است
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: استان تهران از نظر فقر منابع آبی، در جایگاه بعد از استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدرضا بختیاری در همایش تبیین وضعیت آب و فاضلاب شهرهای استان تهران  افزود: در حال حاضر آب در کشور به یک مسئله راهبردی بدل شده است و در استان تهران بیش از میانگین کل کشور آب مصرف می‌شود.

او گفت: مناطق ۲۱ و ۲۲ تهران و شهرهای غرب استان عطش آب دارند که با صرف هزینه معادل ۱۵۰ میلیاد تومان برای تجهیز تصفیه‌خانه ششم آب تهران، شهروندان آن محدوده نیز از آب با کیفیت برخوردار خواهند شد.
بختیاری گفت: برای اجرا و تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای استان تهران حدود ۹۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که از این رقم حدود ۳۴۰ میلیارد تومان آن از منابع دولتی تامین شده است و برای تامین بقیه آن به پیش‌فروش حق انشعاب، تبصره و ماده ۷ متکی خواهیم بود.
او با بیان این‌که شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای استان تهران تاکنون فقط ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته افزود: از فرمانداران و شوراهای شهرهای تهران درخواست داریم با ترویج طرح پیش‌فروش انشعاب، این طرح را تسریع بخشند.
بختیاری گفت: در شهرهای استان تهران به ازای هر حق انشعاب فاضلاب مبلغ ۲۸۵هزار تومان از مشترکان دریافت می‌شود در صورتی که معادل شش میلیون و ۲۰۰هزار تومان هزینه می‌کنیم.
 

  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر