بخش برق
1397/06/18 14:08:21
در کمیته تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی مطرح شد؛
بررسی طرح پژوهشی اثرات ریزگردهای دریاچه ارومیه بر شبکه‌های توزیع برق
طرح پژوهشی جلوگیری از اثرات مخرب ریزگردهای دریاچه ارومیه بر روی شبکه‌های توزیع برق در سومین جلسه کمیته تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی بررسی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سومین جلسه کمیته مرکزی تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی حضور شماری از اساتید و اعضای هئیت علمی دانشگاه‌های شریف، تهران، امیرکبیر، تبریز با حضور مدیرعامل، معاونین و مسئول دفتر تحقیقات این شرکت برگزار شد.
 به گفتهٔ محمد فرجی، مدیر دفتر تحقیقات و استاندارد شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و دبیر کمیته مرکزی تحقیقات این شرکت، در این جلسه 5 پروپوزال (پیشنهاد تحقیقاتی) دریافتی از دانشگاه‌های ممتاز کشور توسط اساتید این دانشگاه‌ها ارائه و مورد دفاع قرار گرفت.
 وی افزود: سه طرح پژوهشی اول ارائه شده در راستای جلوگیری از اثرات مخرب ریزگردهای دریاچه ارومیه بر روی شبکه‌های توزیع برق بود که مسئله ریزگردهای دریاچه ارومیه بر روی شبکه‌های توزیع برق که یکی از چالش‌های اساسی شرکت توانیر و شرکت‌های توزیع برق مجاور دریاچه ارومیه است.
 وی همچنین اظهار داشت: طرح پژوهشی بعدی مطرح شده در این جلسه، ثبت اختراع ساخت بتن هادی برای جایگزینی با سیستم ارت معمول امروزی بود که طبق نظرات محقق، از لحاظ اقتصادی نیز نسبت به روش کنونی مقرون به صرفه است که مقرر شد به‌صورت پایلوت از این تکنولوژی جدید استفاده شود و با روش کنونی سیسم ارت مورد مقایسه و ارزیابی قرار گیرد و نتیجه به کمیته مرکزی انعکاس داده شود.
طرح پژوهشی دیگر نیز در مورد ساخت نمونه صنعتی و بومی‌سازی دانش ساخت شارژر سریع خودرو برقی بود که توسط هئیت علمی دانشگاه تهران ارائه و مورد دفاع قرار گرفت.
در این جلسه اکبر فرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی، طی سخنانی با تاکید بر ضرورت و اهمیت تحقیقات کاربردی در شرکت مواردی را متذکر شد.
 

  • خبرنگار: یوسف رفیعی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر