بخش آب و فاضلاب
1397/06/15 19:39:55
معاون آبفای کشور خبر داد:
2 هزار میلیارد ریال برای آبرسانی در کردستان هزینه می‌شود
معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: در چهار سال آینده برای توسعه آب شرب روستاهای استان کردستان دو هزار میلیارد ریال تزریق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، شاهین پاکروح عصر پنجشنبه در نشست وزیر نیرو با استاندار، نمایندگان مجلس و شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان کردستان با بیان این مطلب افزود: هم اکنون در حوزه روستایی سه مجتمع آبرسانی و 23 طرح آبرسانی تک روستایی در این استان دستور کار قرار گرفته و پیش‌بینی می شود علاوه بر این طرح‌ها در چهار سال آینده برای اجرای طرح‌های مختلف حدود دو هزار میلیارد ریال هزینه شود.
وی اضافه کرد: اجرای طرح‌های جمع آوری و دفع فاضلاب روستایی در این استان ردیف اعتباری ندارد که انتظار می‌رود این مهم در هیات دولت و در برنامه بودجه سال آینده پیگیری و اجرایی شود.
پاکروح در خصوص اجرای طرح‌های آبرسانی در 20 شهر جدید این استان نیز افزود: این 20 شهر قابلیت این را دارند که از ردیف اعتباری محل ماده 23 برخورددار شوند.
وی یادآور شد: توسعه حاشینه نشینی در این استان باعث بروز عدم انطباق زیرساخت‌ها و خدمات شهری حوزه آب شده که در این خصوص افزایش حجم عملیات در مناطق حاشیه نشین دنبال می‌شود.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر