بخش مناسبت ها
1397/06/15 13:45:53
مشاور رئیس جمهور؛
امنیت جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا است
مشاور رئیس جمهوری با بیان اینکه مناطق مرزی زمانی زیر گلوله باران و بمباران دشمن بعثی بود و برخی نقاط آن توسط متجاوزان اشغال شده بود، گفت: امنیت کنونی و این نظام به برکت خون مطهر شهدا و ایثار و از خودگذشتگی مردم بدست آمده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسام الدین آشنا روز پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان چند منظوره یادمان شهدای والفجر 4 در مریوان که با حضور وزیر نیرو، استاندار و جمعی از مسئولان اجرایی کردستان برگزار شد، اظهار داشت: هدف از ساخت یادمان‌ها این است از یاد نبریم اینجا ایران است و برای هر نقطه آن خون‌های زیادی داده شده است.
مشاور رئیس جمهوری یادآور شد: فرزندان ما سالکان راهیان نور هستند و می‌خواهیم در حافظه تاریخی آنها بماند که این کشور برای پایداری و امنیت خود شهدای زیادی تقدیم کرده است.
آشنا اضافه کرد: راهیان نور یک نمونه بسیار موفق همکاری دولت، نیروهای مسلح، مردم و نهادهای مردمی است که باید تداوم داشته باشد.
گفتنی است: یادمان شهدای عملیات والفجر ۴ در روستای خانم شیخان مریوان در نقطه صفر مرزی احداث شده است، عملیات ساخت این پروژه از سال 96 با 12 میلیارد و 850 میلیون ریال آغاز شد.
وزارت نیرو به عنوان معین ستاد مرکزی راهیان نور به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر عملیات والفجر ۴، ساخت این یادمان را بر عهده گرفت.
اجرای این یادمان با تامین اعتبار توانیر و نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، به صورت پیمانکاری به سپاه بیت المقدس کردستان واگذار شد و امروز به بهره برداری رسید.
این ساختمان شامل بخش‌هایی از جمله حسینیه و زائر سرا، ساختمان خادمین، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی و سرویس بهداشتی است و برای ساخت آن 12 میلیارد و 850 میلیون ریال هزینه شده است.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر