بخش هدفمندي يارانه ها
1397/06/14 15:03:00
تکمیل 35 مجتمع آبرسانی روستایی استان تهران در سال 96
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران از تکمیل 35 مجتمع آبرسانی روستایی استان تهران در سال 96 خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا پوررجب در جلسه اقتصاد مقاومتی که به ریاست استاندار تهران و مدیران اجرایی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، به دومحور عدالت بنیان کردن اقتصاد در توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای بهره‌وری  آب در حوزه آب و فاضلاب روستایی اشاره کرد و گفت: در سال 96 تکمیل 35 مجتمع آبرسانی انجام و 111 هزار نفر جمعیت روستایی از آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
وی ادامه داد: در این راستا حفر و تجهیز 22 حلقه چاه، 50 کیلومتر اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی، احداث 6150 مترمکعب مخازن بتنی اجرا شده است.
پوررجب افزود: درجهت محور ارتقای بهره وری استفاده از ظرفیت دانش بنیان، ایجاد سامانه‌های نوین تأمین و توزیع آب بهداشتی و تهیه و نصب 8 دستگاه الکترولیز نمک طعام، احداث 3500 مترمکعب در شبانه روز  تصفیه خانه آب به روش نانو فیلتراسیون در مجتمع شهید تهرانی، تأمین و تجهیز تأسیسات آب به تعداد 61 دستگاه سیستم اندازه‌گیری هوشمند و نصب 183 دستگاه شیر کنترلی و فلوتر ازدیگر اقدامات است.
بر اساسا این گزارش، در راستای فعالیت های طرح افزایش جمعیت برخوردار از آب آشامیدنی سالم، نسبت به احداث و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب روستای سعید آباد پردیس به روش MBBR برای حفظ و مراقبت از آب شرب تهران اقدام شده است و در پایان برنامه های سال 97 ارائه شده است.   

  • خبرنگار: خاطره علی‌آبادی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر