بخش آب و فاضلاب
1397/06/14 11:18:00
غار کاوات جوانرود با کاهش جدی آب‌دهی مواجه شده است
غار کاوات به عنوان یکی از منابع اصلی تامین آب شرب شهر جوانرود با کاهش جدی آب دهی مواجه گردیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی رحمانی مدیر امور آبفای جوانرود گفت: طی بازدیدی که مورخ 12 شهریورماه 97 همراه با  مهندس ذائبی مدیر امور آب اورامانات و کارشناسان آب منطقه ای در راستای دبی سنجی و انجام اندازه گیری های لازم از منابع تامین آب به عمل آمد مشخص شد غار کاوات با کاهش جدی آب شرب مواجه شده است.
وی افزود: این منبع هم اکنون حدود 50 لیتر در ثانیه آبدهی دارد و این موضوع برای شهروندان جوانرود و روستاهایی که تحت پوشش آب شهری هستند، بسیار نگران کننده است.
به گفته مدیر امور آبفای جوانرود، باتوجه به اینکه هنوز در فصل گرم سال قرار داریم، روند روبه کاهش آب غار کاوات تا زمان شروع فصل بارندگی ادامه دارد.
رحمانی با اشاره به اینکه کاهش دبی آب کاوات که تأمین کننده بخشی از آب مورد نیاز شهر جوانرود است، باعث قطعی و افت فشار آب در ساعاتی از شبانه روز و نقاطی از شهر شده است، تأکیدکرد: به منظور جلوگیری از بحران کم آبی و قطع آب، مدیریت مصرف و صرفه جویی و مصرف بهینه آب بسیار ضروری است و نیازمند عزم و توجه جدی شهروندان به توصیه‌های امور آبفا و بهره بری درست از این نعمت الهی هستیم.
وی ضمن تشکر و سپاس از شهروندان جوانرودی که در تابستان جاری در راستای مدیریت مصرف همیار و همراه و حامی آبفای شهری بوده اند، گفت: با توجه به اینکه 40 روستا و بیش از 16 هزار انشعاب بصورت آحاد در شهر جوانرود متمرکز هستند و نیز بر اثر زلزله آبان ماه سال گذشته و زلزله های اخیر تعداد زیادی از شهروندان از سرپل ذهاب، تازه آباد ثلاث باباجانی و روستاهای تابعه و روستاهای جوانرود، محل سکونت خود را ترک و در شهر جوانرود سکونت گزیده اند.
رحمانی ادامه داد: این وضعیت نیاز آبی را مضاعف نموده و نیازمند دقت در مصرف و پرهیز از هرگونه مصارف بی رویه است و این ممکن نیست و کمک و همیاری شهروندان را در این راستا می طلبد لذا کماکان انتظار داریم شهروندان محترم جوانرودی و سایر ساکنین و مشترکان آبفا نسبت به صرفه جویی در مصرف آب اهتمام بیشتری بنمایند.


  • خبرنگار: شهلا مرادی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر