بخش برق
1397/06/12 14:43:00
در نشست معاون وزیر نیروی ایران با همتای ارمنستانی مطرح شد؛
ساخت نیروگاه برق‌آبی مغری توسط شرکت‌های ایرانی/ ایران خرید برق مغری را تضمین می‌کند
معاون برق و انرژی وزیر نیرو امروز در حاشیه نشست با همتای ارمنستانی خود از ارائه پیشنهاد ایران برای تکمیل این نیروگاه برق‌آبی توسط شرکت‌های پیمانکار داخلی خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی صبح امروز در حاشیه برگزاری نشست کمیته پیگیری اجرای توافق‌های پانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و ارمنستان با همتای خود "هاکوپ وارتانیان" معاون وزیر زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی این کشور، در خصوص تکمیل و قیمت گذاری تبادل برق نیروگاه مشترک مغری در مرز دو کشور به گفت وگو پرداختند.
در این نشست دو طرف توافقاتی را بر سر بررسی نحوه سرمایه گذاری ساخت نیروگاه برق‌آبی مغری، نرخ خرید تضمینی خرید برق این نیروگاه و نرخ توافقی در جذب سرمایه گذاری به‌عمل آوردند.
بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شد کمیته‌های کارشناسی از سوی دو کشور در موضوعات ذکر شده تشکیل شود و به پیشنهاد ایران، تکمیل نیروگاه مغری به شرکت‌های پیمانکار ایرانی سپرده شود.
بر پایه این گزارش، مقرر شد پس از بررسی های لازم فنی در کمیته‌های ایران و ارمنستان، ظرف دو ماه آینده نشست کارشناسی در تهران یا ایروان برای تعیین نرخ منطقی خرید برق تشکیل و نهایتاً نتیجه این بررسی‌ها و کارشناسی‌ها به روسای کمیسیون مشترک دو کشور که وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزیر انرژی جمهوری ارمنستان است، انعکاس داده شود.
 
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر