بخش برق
1397/06/15 15:23:00
وزیر نیرو در مراسم افتتاح پروژه‌های برق مریوان:
تابستان 98 را به یکی از بهترین دوران‌های استفاده صحیح از آب و برق تبدیل می‌کنیم/ وزارت نیرو بالاترین سطح تماس را با مردم دارد
وزیر نیرو با اشاره به تدوین برنامه تفصیلی برق برای سال 98 گفت: انشاالله سال آبی 97-98 و تابستان 98 را به یکی از بهترین دوران‌های رونق و توسعه و استفاده صحیح از منابع آب و برق تبدیل کنیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در مراسم بهره‌برداری از پروژه های توسعه و افزایش ظرفیت پست 230.63 کیلوولت برق مریوان اظهار کرد: امروز 7 پروژه با اعتبار 173 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که تاثیر مهمی در پایداری شبکه برق، کاهش افت ولتاژ، جذب سرمایه گذاران و توسعه صادرات به کشور همسایه دارد.
وی افزود: با زیرساخت هایی که فراهم شده از کسانی که علاقه مند به مشارکت در نیروگاه های تجدیدپذیر هستند، دعوت می‌کنیم تا در این زمینه با ما همکاری کنند.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه آب و برق تاثیر مستقیمی در آسایش و امنیت مردم دارند، افزود: وزارت نیرو افتخار دارد بالاترین سطح تماس را با مردم دارد.
اردکانیان در ادامه با بیان اینکه تابستانی فراموش نشدنی به لحاظ همکاری با مصرف کنندگان داشتیم، تصریح کرد: امسال دومین سالی است که طی پنج دهه اخیر به عنوان سال خشک و کم بارش معرفی شده و استمرار افزایش دما که شرایطی جهانی بود موجب سد تا کمبود تولید داشته باشیم و نیروگاه های آبی به لحاظ کاهش مخازن نتوانستند در ظرفیت حداکثری کار کنند.
وی گفت: در سالی که دشمنان قصد ایجاد مشکل بر بستر کم آبی و کاهش تولید را داشتند، همکاری وسیع مصرف کنندگان موجب شد با کمترین مضیقه این دوران حساس پشت سر گذاشته شود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های مجازی نیروگاه‌هایی هستند که توسط مشترکان و با مصرف صحیح و به دور از بدمصرفی ایجاد می شوند.
وزیر نیرو در ادامه گفت: برنامه ریزی تفصیلی با کمک مدیریت ارشد صنعت برق برای سال 98 به عمل آمده و هفته آینده در هیئت دولت ارائه می شود تا انشاالله سال آبی 97-98 و تابستان 98 را به یکی از بهترین دوران‌های رونق و توسعه و استفاده صحیح از منابع آب و برق تبدیل کنیم.
وی با تشکر از تلاش هنرمندانه نمایندگان استان کردستان در مجلس در خصوص نحوه نظارت و پیگیری گفت: استمرار خدمات رسانی به‌ویژه در بخش برق مستلزم پرداخت مطالبات این بخش توسط مصرف کنندگان و عمدتا صنایع است.

  • خبرنگار: طیب کریمی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر