بخش آب و فاضلاب
1397/06/04 17:21:55
نیرو در آیینه تدبیر و امید(45)
افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه های 12 گانه آبفای قم با اعتبار 970 میلیارد ریال
همزمان با سومین روز از هفته دولت 12 پروژه شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور استاندار قم و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعتباری بالغ بر 970 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، استاندار قم پس از آیین افتتاح و کلنگ زنی در محل پروژه های آب و فاضلاب در مراسمی که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) پردیسان برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه ولایت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت با قدردانی از اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در قم ابراز داشت: این پروژه‌ها با حمایت‌های بی‌دریغ شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و تلاش و پشتکار مثال‌زدنی مجموعه آب و فاضلاب استان به انجام رسیده است و ما نیز خود را ملزم به حمایت این اقدامات مؤثر می‌دانیم.
مهدی صادقی در ادامه یکی از معضلات جدی بخش پردیسان را مسئله فاضلاب ذکر کرد و گفت: با همت بلند و کار اساسی و اصولی که در این زمینه انجام شده مشکلات در حال رفع شده است.
وی با اشاره به بهره‌برداری از پکیج تصفیه فاضلاب پردیسان ابراز داشت: این تصفیه‌خانه می‌تواند به عنوان نمونه آزموده شود و اگر عملکرد مؤثری داشت، احداث آن را در سایر نقاط ادامه دهیم.
وی در پایان سخنان خود با قدردانی از صبر و شکیبایی مردم و تشکر از همت و تلاش کسانی که در این پروژه‌ها همکاری و همراهی کردند گفت: ما این اقدامات را برای خودمان و همکارانمان توفیق می‌دانیم.
*حل مسائل آب و فاضلاب قم جزو اولویت‌های وزارت نیرو است
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این مراسم، همراهی، همدلی و حمایت‌های استاندار قم را در اجرای پروژه عمرانی به ویژه پروژه‌های آب و فاضلاب مهم ارزیابی کرد و گفت: حل مسائل و مشکلات آب و فاضلاب قم جزو اولویت‌های مجموعه وزارت نیرو است.
مهندس حمیدرضا جانباز با بیان اینکه در بخش فاضلاب نیز از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی اقدامات بسیار خوبی در شهر قم صورت گرفته است، گفت: بهره‌برداری از شبکه‌های فرعی، اصلی و انتقال فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب از جمله این پروژه‌ها است.
جانباز با اشاره به اینکه مسئله فاضلاب پردیسان جزو دغدغه‌های مردم و مسئولان استان قم بود ابراز داشت: در همین راستا با وجود اینکه این پروژه اعتباری هم نداشت با حمایت‌های استاندار و سایر مسئولان استان پروژه فاضلاب پردیسان با درایت مهندسی در دست اجرا قرار گرفت.
وی آغاز اجرای پروژه فاضلاب مسکن مهر پردیسان و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب محلی پردیسان را از جمله اقدامات انجام شده برای رفع مشکل این منطقه اعلام کرد و بر لزوم احداث تصفیه‌خانه‌های محلی در این منطقه تاکید کرد.

* افتتاح و کلنگ زنی 12 پروژه با اعتبار 970 میلیارد ریال
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های شرکت‌های آب و فاضلاب استان پرداخت و با قدردانی از حمایت‌های استاندار و معاونین استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: همراهی مجموعه استانداری در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در سطح استان بسیار مؤثر بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی در هفته دولت پرداخت و گفت: امروز با حضور استاندار قم و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور 12 پروژه شرکت آب و فاضلاب استان قم با اعتباری بالغ بر 970 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد.
علی جان صادق پور خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه 9 پروژه با اعتباری بالغ بر 390 میلیارد ریال افتتاح و 3 پروژه نیز با اعتباری بالغ بر 580 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
وی تصفیه‌خانه فاضلاب محلی پردیسان با ظرفیت 400 هزار مترمکعب در شبانه‌روز و اجرای فاضلاب طرح تکمیلی فاضلاب شهرک قدس را از مهمترین پروژه‌های مورد بهره‌برداری ذکر کرد و اظهار داشت: در مجموع این دو پروژه با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم احداث نیروگاه خورشیدی (فتوولتائیک) با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب مسکن مهر را نیز از جمله پروژه‌هایی ذکر کرد که امروز کلنگ زنی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین بهره‌برداری از بیش از 30 هزار متر شبکه فاضلاب و بالغ بر 53 هزار متر شبکه آب، افتتاح 2 حلقه چاه و تکمیل رینگ‌های آبرسانی شهر قم خبر داد.
پایان خبر/


 
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر