بخش برق
1397/05/16 08:27:39
رشد 6.7 درصدی پیک بار سال جاری در استان گیلان
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان از رشد 6.7 درصدی پیک بار سال جاری نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «عظیم بلبل آبادی» با اشاره به فصل تابستان و افزایش بی سابقه دما، در خصوص پيک بار غیرهمزمان استان گیلان گفت: پيک بار غیرهمزمان استان گیلان با ثبت رکورد 1835.3 مگاوات در تاریخ 9 مردادماه جاری نسبت به پیک مصرف سال جاری که در 10 تیرماه ثبت شد با افزایش 75 مگاواتی روبه رو شد و برای دومین بار در سال جاری رکورد زد.
وی تصریح کرد: ثبت این رکورد برای دومین بار در سال جاری در حالی اتفاق افتاد که اولین رکورد پیک مصرف برق استان در سال جاری در 10 تیرماه اتفاق افتاد و مقدار آن 1760 مگاوات بود. این در حالی است که پیک بار غیر همزمان سال 96 استان گیلان در 19 مرداد اتفاق افتاد و مقدار آن 1720 مگاوات بود.
بلبل آبادی با اشاره به رشد 6.7 درصدی پیک بار غیرهمزمان در سال 97 نسبت به سال گذشته گفت: از صبر، تحمل و شکیبایی مردم استان گیلان و همکاری و مساعدت همه صاحبان صنایع بزرگ و کوچک، کشاورزان، عزیزان اصحاب رسانه، تجار، بازاریان، سازمان ها، نهادها، ادارات دولتی و غیردولتی تشکر می نمایم که با مدیریت بهینه مصرف انرژی در روزهای گرم امسال با ما در تامین برق پایدار مشترکین همکاری کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برق افزود: مدیریت مصرف برق هیچ ربطی به مسئله چالش ها و مشکلات ندارد، بلکه در همه ایام سال و در همه کشورها به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی اعمال می شود و در کشور ما هم علاوه بر این موضوع، بر اساس آموزه های دینی اسراف و تبذیر مورد نکوهش قرار گرفته است.
بلبل آبادی ادامه داد: مدیریت مصرف باید به شدت و بطور جدی در همه ایام سال پیگیری و دنبال شود و برای تحقق این مهم در بخش بسترسازی و فرهنگ سازی نیازمند کمک و همکاری مستمر و مداوم صاحبان قلم و اندیشه هستیم.
  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر