بخش آب
1397/06/15 14:10:00
وزیر نیرو در جمع خبرنگاران:
آب‌رسانی مطمئن به روستاها جزو اولویت‌های اصلی وزارت نیرو است/ به‌زودی نیازهای آبی مردم کردستان تامین می شود
وزیر نیرو امروز در حاشیه بهره برداری از یادمان شهدای والفجر 4 مریوان استان کردستان گفت: آب‌رسانی با کیفیت و مطمئن به روستاها جزو اولویت های اصلی وزارت نیرو بوده و خوشبختانه مجتمع های آب رسانی وسیعی در سطح کشور به بهره برداری رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان وزیر نیرو ظهر امروز در ادامه سفر یک روزه خود به استان کردستان ضمن بهره برداری از یادمان شهدای والفجر 4 شهر مریوان در جمع خبرنگاران درباره موضوع کم آبی در برخی نقاط استان کردستان اظهار داشت: بحث های برای حل این موضوع از چند ماه گذشته در ستاد وزارت نیرو، استانداری و نمایندگان مجلس انجام شد که بحمدالله نتایج خوبی پدید آمد و هم اکنون پروژه های در دست احداث داریم.
وی با اشاره به طرح‌های آب روستایی گفت: جمعیتی بیش از 5 میلیون نفر طی پنج سال اخیر توانسته اند از شبکه های آب مطمئن و با کیفیت بهره ببرند.
اردکانیان افزود: در خصوص استان کردستان هم اقداماتی صورت گرفته تا آب مطمئن و با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد و بنده این اطمینان را می دهم که نیازهای این استان به‌زودی تامین خواهد شد.
وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که سال آتی وضعیت تولید در حوزه آب و برق چگونه است، بیان داشت: بستگی دارد که وضعیت بارش ها در سال آتی یعنی سالی که از اول مهرماه آغاز و تا پایان شهریور 98 ادامه دارد، چگونه باشد.
وی ادامه داد: ما با فرض اینکه سال بارشی 97 و 98 میزان بارش ها همانند سال گذشته باشد، برنامه ریزی خود را انجام داده ایم و برای تولید، نیروگاه های را در دست احداث داریم که ان شاالله با استفاده از ظرفیت این نیروگاه ها و مدیریت مصرف درست و همراهی مردم عزیزمان تابستان سال آینده را آسان‌تر پشت سر بگذاریم.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر