بخش برق
1397/05/13 15:42:00
سرمایه‌گذاری چهار هزار و 700 میلیارد ریالی در شبکه انتقال و فوق توزیع دزفول
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: 13 پروژه توسعه‌ای شبکه برق با هزینه‌ای بالغ بر چهار هزار و 700 میلیارد ریال ظرف چهار سال آینده در شهرستان دزفول راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.
محمود دشت بزرگ در آیین بهره برداری از پست موبیل 132/33 کیلو ولت وفا منطقه چغامیش دزفول با حضور نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مقامات محلی، اظهار کرد: این پست 30 مگا ولت آمپر ظرفیت دارد و برای تامین بار قابل توجهی از منطقه و پایداری شبکه طراحی و راه اندازی شده است.
وی مدت زمان برقدار شدن پست وفا را هشت ماه اعلام کرد و افزود: هزینه سرمایه گذاری شده در این پروژه 35 میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان پرداخت شده و تمامی مراحل طراحی و نصب نیز توسط شرکت های داخلی انجام گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان به برنامه های در دست اقدام شرکت برای تقویت زیرساخت های شبکه برق دزفول نیز اشاره کرد و تصریح کرد: به شرط تامین منابع مالی در چهار سال آینده شبکه انتقال و فوق توزیع شهرستان دزفول 100 و شبکه خطوط این شهرستان 50 درصد رشد خواهد داشت.
دشت بزرگ هزینه اجرایی این پروژه ها را چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: 13 پروژه توسعه ای برق شامل 8 پروژه پست ( اجرای 3 پست به صورت GIS) و پنج پروژه خط برای شهرستان دزفول تعریف شده تا در سال های آینده یک هزار و 290 مگاوات به ظرفیت یک هزار 568 مگاوات فعلی پست ها و 140 کیلومتر مدار به ظرفیت 330 کیلومتر فعلی اضافه شود.
وی ادامه داد: کار ارزشمند و جدید دیگری که در منطقه صورت خواهد گرفت و نیازمند هماهنگی هایی در منطقه برای شروع پروژه‌هاست احداث دو واحد نیروگاهی 25 مگاواتی در منطقه میانرود دزفول است.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین بهره‌برداری پست موبیل وفا منطقه چغامیش گفت: از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکر می کنم که در دو سال گذشته بیشترین تلاش خود را کرده اند تا مشکلات برق دزفول به حداقل برسد.
عباس پاپی زاده با بیان آنکه حجم کارهای صورت گرفته و برنامه ریزی شده با گذشته قابل قیاس نیست، اشاره کرد: این پست موبیل برای برطرف شدن افت ولتاژ منطقه چغامیش 
راه‌اندازی شده و به زودی کارهای ایجاد پست دائم منطقه توسط شرکت برق منطقه ای خوزستان انجام می شود.
وی وضعیت زیرساخت های شبکه برق دزفول را ضعیف دانست و اضافه کرد: با شرایط اقتصادی موجود، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان می‌خواهد ظرفیت کنونی شبکه برق شهرستان را 100 درصد افزایش دهد که کاری ارزشمند و بزرگ است.

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر