بخش عمومي
1397/05/11 16:39:34
وزیر نیرو:
به‌زودی نیروگاه جدید در شمال گلستان احداث می شود
وزیر نیرو با اشاره به این که توسعه نیروگاه علی آباد کتول در دستور کار قرار دارد، از احداث نیرگاه جدید در شمال گلستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان  وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به استان گلستان، امروز ظهر (پنجشنبه) طی بازدید از نیروگاه علی آباد کتول  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون نیروگاه علی آباد کتول ظرفیت تولید ۹۷۰ مگاوات برق را داراست و توسعه آن نیازمند توجه بیشتر است.
وی با اشاره به بررسی بیشتر وزارتخانه متبوعش برای احداث نیروگاه بزرگ تر در شمال استان گلستان، افزود: بزودی نیروگاه جدید به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای تامین برق صنعتی تدارک دیده خواهد شد.
وزیر نیرو ادامه داد: مردم اطمینان داشته باشند دستگاه ها در حد مقدورات دولت برای اجرای پروژه های جدید در تلاش هستند تا زیرساخت های بیشتری را برای توسعه فراهم کنند و دولت برای توسعه کشور از تصمیمات خود عقب نخواهد کشید.
اردکانیان افزود: از تمام ظرفیت های منابع انسانی و سرمایه های نهفته و همچنین ثروت های آشکار و پنهان کشور برای توسعه بهره می بریم تا دچار توقف و پس رفت نشویم.
وی با بیان این که هم اکنون ۱۱۱ پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب در گلستان در حال اجراست، تصریح کرد: برای اجرای کامل این پروژه ها نیازمند هشت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم که تاکنون یک هزار و ۵۰۰ میایارد تومان آن هزینه شده است.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر