بخش برق
1397/05/11 17:03:56
در بازدید وزیر نیرو و افتتاح یک پروژه جدید؛
توان تولید نیروگاه برق علی‌آبادکتول افزایش یافت
با حضور وزیر نیرو پروژه ارتقای واحدهای یک و دو به فناوری MAP2B نیروگاه علی آبادکتول افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با افتتاح و بهره‌برداری MAP2B این نیروگاه افزایش توان تولید هر واحد از ۱۶۲ به ۱۸۳ مگاوات افزایش یافت و  راندمان این واحد از ۳۳.۵ به ۳۶.۲ درصد رسیده است.
استفاده از توان فناوری داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر مزایای افتتاح و بهره‌برداری این پروژه به‌شمار می‌رود.
رضا اردکانیان عصر امروز در حاشیه آیین افتتاح و  بهره‌برداری از پروژه ارتقای واحدهای یک و دو به فناوری «MAP2B » نیروگاه علی‌آبادکتول در گفت‌وگو با خبرنگاران استان، به نوسانات ارز اشاره و اظهار کرد: برای کاهش خسارات ناشی از نوسانات ارز باید در زمان لازم برای اصلاح قیمت و مصرف اقدامات لازم انجام می‌شد و باید شرایط را برای سرمایهگذاری بخش خصوصی بهویژه در بخش آب تسهیل می‌کردیم.
وی با اشاره به خاموشی‌های سراسری برق تصریح کرد: خاموشی سختی دارد و درس‌‌هایی نیز در آن وجود دارد و با در‌س‌هایی که در بخش دولت و صنعت گرفتیم  امیدواریم مشکلات را زودتر برطرف کنیم.
وزیر نیرو تاکید کرد: نمایندگان مجلس صدای راستین مردم هستند و از سویی دیگر از نزدیک شاهد اقدامات ما بودند و  از سال‌های گذشته گزارش مشکلاتی که امروز مردم با آن روبه رو شدند را از ما دریافت کردند.
اردکانیان گفت: خاموشی‌های برق به دلیل کاهش دما و همراهی‌ها که در رعایت مصرف برق اتفاق افتاده رو به اتمام است.
وی افزود: از ۵۷ هزار مگاوات برق مصرف‌شده نزدیک به ۲۲ هزار مگاوات به وسایل سرمایشی اختصاص دارد که انتظار داریم مردم در مناطق گرمسیر دمای وسایل سرمایشی خود را در حد دمای آسایش که  ۲۵ درجه سانتی‌گراد است قرار دهند و قطعاً با این اتفاق  نقاط دیگر کشور با خاموشی روبه‌رو نمیشوند.
اسدالله قره‌خانی، نماینده علی‌آباد کتول و عضو کمیسیون انرژِ مجلس نیز در این مراسم، با بیان اینکه مردم این شهرستان از این اتفاق بسیار خرسند شدند، اظهار کرد: این نیروگاه به عنوان زیرساخت مهم و موتور محرکه استان گلستان به‌شمار می‌رود و باید مشکلات آن برطرف شود.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر