بخش آب
1397/05/10 16:18:00
وزیر نیرو در آئین معارفه مدیران عامل آب منطقه‌ای و توزیع برق آذربایجان شرقی:
انتخاب مدیران بر اساس فراخوان فرصتی برای دسترسی به شایسته‌ترین نیروهاست
وزیر نیرو در آئین معارفه مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای و توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی، انتخاب مدیران از طریق فراخوان را فرصتی برای دسترسی وزارت نیرو به شایسته‌ترین نیروها و به‌ویژه بهره‌مندی از توان نیروهای جوان برشمرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در این مراسم از مدیران عامل سابق شرکت‌های آب منطقه‌ای و توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی قدردانی کرده و با اشاره به انتخاب مدیران‌عامل جدید این شرکت‌ها از طریق فراخوان عمومی برای انتخاب شایسته‌ترین گزینه، یوسف غفارزاده را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای و اکبر فرج‌نیا را به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی معرفی کرد.
وزیر نیرو با تأکید بر اهمیت وقت و نیروی انسانی  به عنوان سرمایه های اصلی در مقابل چالش‌های پیش رو برای دستیابی به توسعه در کشور افزود: خوشبختانه ما یکی از غنی‌ترین منابع انسانی را نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهان در میان کشورهای در حال توسعه در اختیار داریم که نقطه اتکای قابل توجهی به شمار می رود.
اردکانیان با اشاره به اینکه وزارت نیرو از حیث سطح تماس با آحاد مردم در وضعیت کم نظیری قرار دارد، مسئولیت تأمین آب و انرژی مردم را مسئولیتی ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: کیفیت ایفای این نقش در تأمین دو کالای اساسی مورد نیاز مردم، به عنوان مبنای اعتماد آنها به دولت، اهمیتی اساسی دارد و مدیران عامل شرکت‌ها، به عنوان نمایندگان مستقیم وزارت نیرو در استان ها، پاسخگوی نیازهای مردم هستند و کارنامه آنان کارنامه وزارت نیرو محسوب می شود.
وی در این خصوص حفظ سلامت محیط کار در ابعاد ملی، فنی و اداری را از ملزومات توفیق در ایفای این مسئولیت مهم عنوان نمود.
وزیر نیرو دوران حاضر را دوران مدیریت توامان عرضه و تقاضا عنوان نمود و افزود: این دوران حدود یک دهه قبل آغاز شده و پیگیری جدی آن با سرعت بیشتر در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم تابستان 98 و سال‌های پس از آن را از حیث تکافوی میزان انرژی با سلامت و امنیت خاطر بگذرانیم که این امر مستلزم ارتباط بیشتر با مصرف کنندگان در قالب ارتباط با مجموعه های مرتبط و نهادهای دیگر است.
آذربایجان شرقی همواره از حیث وجود سطح بالای توان مدیریتی، یکی از پیشروترین و جلودارترین مراکز توسعه کشور در بخش‌های صنعتی و کشاورزی محسوب می شود و مسئولان این استان، مسئولیتی سنگین به عنوان الگوی سایر استان‌ها بر عهده دارند.
وی از اجرای 300 پروژه در بخش های آب، آب و فاضلاب و انرژی با اختصاص 8 هزار میلیارد تومان خبر داد که نیمی از این اعتبار در پروژه‌ها هزینه شده و اظهار امیدواری کرد که با حمایت دولت در زمان برنامه‌ریزی شده بقیه اعتبار نیز جذب شود.

  • خبرنگار: فاطمه کشاورزی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر