بخش مناسبت ها
1397/05/03 12:05:41
همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف برق برگزار شد
با حضور بسیجیان ادارات استان یزد، همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف برق برگزار و راه‌های کاهش مصرف در بخش اداری تشریح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدرضا صحتی در جمع بسیجیان ادارات استان و در همایش مدیریت مصرف برق به نقش مهم بسیج در فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی اشاره کرد و گفت: در کشور ما شدت مصرف انرژی از تمام کشورها بالاتر است و این در حالی است که در حوزه انرژی الکتریکی این رقم 3 برابر متوسط مصرف در دنیا است.
وی با ابراز نگرانی از رشد فزاینده مصرف، برنامه‌های مدیریت بار شبکه را مقطعی و متأثر از کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی خواند و افزود: با به کارگیری روش‌های ساده مدیریت مصرف و آموزش آن به مردم و با کمک بسیج سازمان‌ها می‌توانیم مصرف انرژی الکتریکی در کشور را به‌طور چشمگیری کاهش داد و این کار کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد کرد.
این مسئول در صنعت برق با تاکید بر اینکه برای مدیریت در مصرف برق و عبور از پیک تابستان نیز نیازمند همکاری بسیج و اشاعه این فرهنگ توسط نیروهای بسیجی هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بسیج، آموزش مردم و اشاعه این فرهنگ در بخش اداری است و این امر از عهده بسیج به خوبی بر خواهد آمد.
وی تغییر نگرش در افراد جامعه و تبدیل کردن شیوه صحیح مصرف به فرهنگ عمومی، عنوان کرد: بسیج می‌تواند با برپایی دوره‌های آموزشی در دستگاه‌های دولتی و آگاهی بخشی به عموم مشترکان خانگی، صنعتی و تجاری زمینهٔ مصرف بهینهٔ برق را فراهم کند تا هزینه‌های تولید آن در راستای حفظ منافع ملی کاهش یابد.
صحتی اضافه کرد: تجارب گذشته نشان داده که بسیج در هر عرصه‌ای ورود نمایند موجب تعالی و سرافرازی در آن عرصه می‌شود، زیرا بسیج گروهی متعهد، سختکوش و از جنس مردم است.
 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اظهار کرد: همه ساله در تیر و مرداد ماه با افزایش دمای هوا و استفاده از کولر و خنک کننده‌ها شاهد افزایش شدید مصرف برق می‌باشیم به طوری که در صورت عدم مدیریت مصرف برق، تولید نیروگاههای کشور به خصوص در به دلیل کاهش نزول جوی، جوابگوی مصرف نخواهند بود.
وی یاداور شد: با صرفه جویی 10 درصدی مصرف برق مشکل کمبود آن در ساعات پیک مصرف برطرف می‌شود.
پس از آن، محمد میرشمس، مدیردفتر مدیریت مصرف برق این شرکت نیز در سخنانی، مفاهیم مدیریت مصرف و راه‌های کاهش مصرف برق انرژی الکتریکی در بخش اداری را بیان کرد.
 
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر