بخش برق
1397/05/11 13:31:48
با حضور معاون وزیر نیرو انجام شد؛
افتتاح ایستگاه پمپاژ وخط انتقال آب به روستاهای شمال کرمان/ تامین آب شرب 10 روستا
ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب به روستاهای شمالی شهرستان کرمان امروز با حضور معاون آب و آبفای وزیر نیرو افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، درمراسمی که امروز پنجشنبه با حضورعباس سروش معاون آب و آبفای وزارت نیرو، زاهدی نماینده مردم کرمان ورآور درمجلس، فرماندار کرمان و شماری از مدیران آبفار استان برگزار شد، ایستگاه پمپاژ وخط انتقال آب به روستاهای شمال شهرستان کرمان در روستای سعادت آباد کرمان به بهره‌برداری رسید.
عباس سروش معاون آب و آبفای وزارت نیرو دراین افتتاحیه با اعلام آمادگی وزارت نیرو برای پشتیبانی از طرح‌های آبی استان گفت: کرمان جزاستان‌های با شرایط خاص آبی است و ما در تلاش هستیم تا تامین پایدار آب شرب برای این استان عملیاتی شود.
وی تصریح کرد: باید خودمان را با شرایط کم آبی سازگارکنیم و هم در مصرف و هم در سیاست‌های حوزه تامین آب تجدیدنظر کنیم.
دراین مراسم علی رشیدی مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اشاره به اینکه در این پروژه ۱۰ روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد گفت: بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر با اجرای این پروژه از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه بزرگ ۱۰ ایستگاه پمپاژ تعریف شده که باید احداث شوند همچنین ۸۰ کیلومتر خط انتقال آب و ۵۵ کیلومتر شبکه داخلی نیز لوله گذاری شده است.
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۳ هزارو ۶۴۲ میلیون ریال تاکنون برای اجرای پروژه هزینه شده است بیان داشت: برای تکمیل پروژه به ۲۶ هزار و ۸۹۷ میلیون ریال اعتبار جدید نیاز است.
وی به حجم بالای کار در آبفار استان اشاره کرد وافزود: ۲ هزار کیلومتر لوله گذاری رقم بسیار بزرگی است که آبفار کرمان موفق به انجام آن شده است.
رئیس هیئت مدیره شرکت آبفار اظهارداشت: سرمایه اصلی ما در شرکت کار سخت است و درحال حاضر همزمان ۳۲ پیمانکار درتمام روستاهای استان درحال اجرای پروژه هستند.
درادامه مراسم محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان ورآور درمجلس گفت: کرمان ۱۶ سال خشکسالی را تجربه کرده و امسال بدترین وضعیت خشکسالی را داشتیم.
زاهدی بیان کرد: آب شرب کرمان از عمق ۳۷۰ کیلومتری زمین تأمین می‌شود واگر مشکل آب کرمان برطرف نشود درآینده مسائل اجتماعی وامنیتی را دراین بخش شاهدخواهیم بود.
 

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر