بخش آب و فاضلاب
1397/04/28 20:19:00
آغاز عملیات اجرایی فاز چهار آب شیرین کن زاهدان با حضور وزیر نیرو؛
اردکانیان: خط دوم انتقال آب از چاه نیمه‌ها به زاهدان شتاب می‌گیرد
عملیات اجرایی فاز چهار آب شیرین کن زاهدان و دو طرح آبفا در ادامه سفر وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه کلنگ‌زنی این طرح آبرسانی با بیان اینکه در این سفر تعداد قابل توجهی از طرح‌های آب و برق در این استان کلنگ‌زنی و افتتاح شد، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم طرح‌های بخش آب تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد تا آب پایدار برای منطقه سیستان تامین شود.
وی با بیان اینکه خط دوم انتقال آب از چاه نیمه‌ها به زاهدان که مدتی با کندی مواجه بود، ادامه داد: با اقدام‌های لازم دوباره و گشایشی که در اعتبار طرح انجام شده است، امیداریم از نیمه دوم مردادماه با سرعت بیشتری ادامه یابد که قادر خواهد بود 55 میلیون مترمکعب آب شیرین را در افق 1410 به زاهدان برساند.
اردکانیان تصریح کرد: این منطقه ظرفیت‌های بسیار بالایی چه در بخش فسیلی و چه در بخش تجدیدپذیر دارد که از جمله طرح پوشش سطحی چاه‌نیمه‌ها با پنل‌های خورشیدی که مجوز بخش نخست آن صادر شده و از ابتدای مرداد ماه کلید خواهد خورد.
بر اساس این گزارش، آیین افتتاح خط آبرسانی به شهر گشت از منطقه سکن، سامانه برخط احراز اطلاعات هویتی و کلنگ زنی فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن زاهدان امروز توسط دکتر اردکانیان وزیر نیرو صورت گرفت.
خط آبرسانی به شهر گشت به طول 11 کیلومتر و قطر 300 میلی متر با اعتباری هزینه شده 45 میلیارد ريال با جمعیت تحت پوشش 5 هزار نفر با همت نیروهای آبفا استان به بهره برداری رسید.
راه اندازی و استقرار سامانه برخط احراز اطلاعات هویتی با هدف استیفا و صیانت از حقوق شهروندان و در راستای تسهیل ارائه خدمات، امکان استعلام و تایید برخط مشخصات هویتی مراجعین ، در این شرکت به عنوان اولین شرکت خدماتی فراهم شد، همچنین امکان ارائه کلیه خدمات مشترکین بصورت غیر حضوری فراهم شده است.
تمامی مراحل تحلیل، پیاده سازی و کد نویسی این سامانه با استفاده از پتانسیل و دانش فنی همکاران مستقر در دفتر آمار و فناوری اطلاعات انجام پذیرفته است.
عملیات اجرایی فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن بزرگ زاهدان با ظرفیت تولید 15000 مترمکعب در شبانه روز با اعتبار 170 میلیارد ريال بصورت BOO با مشارکت بخش خصوصی آغاز شد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر