بخش برق
1397/04/27 11:24:00
برگزاری پویش " یک ملت، یک ضربان، پایداری انرژی" در مشهد
پویش " یک ملت، یک ضربان، پایداری انرژی" با همکاری شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد و انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در مراکز تفریحی، پارک‌ها، مساجد و فرهنگسراهای مشهد برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این برنامه با هدف آموزش خانواده بویژه قشر کودک و نوجوان و آشنایی آنها با نحوه تولید وتوزیع انرژی برق و همچنین مدیریت مصرف برق و توجه هرچه بیشتر به ساعات اوج مصرف می‌باشد.
در این پویش سیده معصومه مرادی مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق مشهد به تشریح فعالیت‌های این دفتر پرداخت و گفت: دفتر مدیریت مصرف هر سال با هدف کاهش مصرف انرژی و ایجاد برق پایدار در شهر مشهد به سراغ مشترکین صنعتی و کارخانه‌ها می‌رود چرا که در این بخش همکاری و تعامل با صنایع ضروری است.
وی ساعت اوج مصرف در تابستان را از 11 تا 15 و همچنین 19 الی 23 عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی و وضعیت سدهای کشور باید همه در مصرف بهینه برق مشارکت کنیم. وی افزود: میزان ذخیره آب در پشت سدهای کشور به لحاظ کاهش بارش بسیار پائین است و این مسئله باعث شده که ساعات اوج مصرف تولید برق با مشکل مواجه شود و این مسئله باعث شده که مدیریت مصرف انرژی برق قابل توجه شود.
وی گفت: ضروریست فرهنگ درست مصرف کشور بین خانواده‌ها ترویج یابد و برگزاری این پویش بسیار مؤثر خواهد بود.
در ادامه این پویش، سید میثم علمداری مدیر انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در این باره گفت: پویش یک ملت، یک ضربان، پایداری انرژی با حمایت‌ها و همکاری توزیع برق مشهد و با استقبال چشمگیر خانواده‌ها روبه رو شده است. برنامه‌های ما به مدت 45 روز خواهد بود و هر روز یک مکان از شهر اعم از فرهنگسراها، مساجد، پارک‌ها و ... در نظر گرفته می‌شود.
وی گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگ سازی بین خانواده‌ها، ارائه تخفیف به خانواده‌های کم مصرف از طریق بررسی و مقایسه قبض برق آنها، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در قالب مسابقه، سرود، شعرخوانی و ارائه آموزش‌های ساده و روان و مفید توسط کارشناسان توزیع برق مشهد از جمله برنامه‌های این پویش است.
وی از فعالیت 4 هزار نفر به عنوان اعضای افتخاری این انجمن خبر داد و گفت: مشارکت و همکاری توزیع برق مشهد در اجرای برنامه‌های ما قابل تقدیر است و جا دارد از حمایت‌های کارکنان شرکت توزیع برق مشهد قدردانی کنیم.

  • خبرنگار: علیرضا روان‌دل
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر