بخش برق
1397/04/20 07:17:44
بهره‌برداری از طرح ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی در 112 پست برق منطقه آذربایجان
بهره‌برداری از طرح ارتقای زیرساخت مخابراتی کنتورهای بازار برق در 112 پست شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این جلسه که با هماهنگی معاونت مخابرات و پشتیبانی فنی شرکت مدیریت برق ایران در شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان برگزار شد، علی اکبر عباسی معاون مخابرات و پشتیبانی فنی شرکت مدیریت شبکه ایران در این خصوص اظهار داشت: پروژه نصب و راه اندازی مودم و سرویس APN که از ابتدای آبان ماه سال 96 در سه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، اردبیل و تبریز  حوزه شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان (به غیر از حوزه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی) به عنوان دومین شرکت برق منطقه‌ای در سطح کشور بعد از برق منطقه‌ای مازندران آغاز شده بود، در پایان اردیبهشت ماه 97 در 112 پست تحت پوشش مناطق اردبیل، تبریز و آذربایجان غربی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گفته امجدی مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان با اجرای موفقیت آمیز طرح مذکور، امکان قرائت و دسترسی به ارقام کارکرد کنتورهای منصوبه بر روی فیدرهای خروجی تغذیه کننده شرکت‌های توزیع و نیز خطوط و ترانس‌های پست‌های فوق توزیع که قبلاً میسر نبوده برای نخستین بار به‌صورت مکانیزه و از راه دور فرهم شده است.
وی افزود: قبل از اجرای این طرح در مناطق یاد شده، ضریب دسترسی مکانیزه به کنتورهای بازار برق 36 درصد بوده است و پس از پیاده سازی طرح این ضریب به 100 درصد ارتقاء یافته است.
امجدی از دیگر مزایای این طرح امکان بررسی تراز انرژی ورودی- خروجی پست، تعیین دقیق ساعت به ساعت تلفات شبکه، تفکیک تلفات شبکه انتقال از پروفیل بار مصرفی هر فیدر و انجام مدیریت بار و... برشمرد.

  • خبرنگار: بتول میرزایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر