بخش هدفمندي يارانه ها
1397/04/19 10:30:00
کلنگ‌زنی طرح آبرسانی به 51 روستای شهرستان مسجد سلیمان؛
استاندار خوزستان: این حجم از آبرسانی به روستاها در سطح کشور بی‌سابقه بوده است
استاندار خوزستان در آیین کلنگ زنی دو پروژه آبرسانی روستاهای بخش لهبری و بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان، آبرسانی به 170 روستای استان را بی‌سابقه خواند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامرضا شریعتی" در آیین آغاز عملیات اجرایی دو پروژه آبرسانی به 51 روستای شهرستان مسجد سلیمان اظهار داشت: بارها به مردم روستاهای مسجد سلیمان وعده آبرسانی داده شده اما متاسفانه به این مطالبه به حق مردم رسیدگی نشده است.
استاندار خوزستان ادامه داد: اگر چه در سال های اخیر تلاش های فراوانی برای خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار و افزایش رضایتمندی مردم در استان انجام شده اما برای اجرای پروژه های بزرگ عزم جدی تری نیاز است.
وی بیان‌کرد: همه ما باید در انجام امور همت بیشتری به خرج دهیم و تا جایی که امکان دارد روال بوروکراسی اداری را کمتر کنیم.
شریعتی گفت: مردم زمانی نتیجه کار را می بینند که آب به منازل آن ها برسد و اگر غیر از این باشد، بازهم به وعده های خود عمل نکرده ایم.
استاندار خوزستان گفت: سال گذشته دولت مصوبه ای برای خوزستان از محل صندوق توسعه ملی به تصویب رساند که طبق آن سالانه یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی روستایی تخصیص می یابد.
وی تصریح کرد: سال گذشته به 170 روستا در خوزستان آبرسانی شد و شاید در تاریخ آبرسانی روستایی ایران یک اقدام بی سابقه بود .
استاندار خوزستان گفت: توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب، بهداشتی، جاده ای و آموزشی می‌تواند باعث کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها و جلوگیری از حاشیه نشینی شود.
وی گفت: اگر برنامه ریزی صحیح برای توسعه زیرساخت ها نباشد روستاها از سکنه خالی شده و بی شک آسیب های اجتماعی افزایش می یابد.
استاندار خوزستان گفت: اگرچه انتظار بیشتری از آبفا روستایی می رود تا پروژه های آبرسانی به روستاها را سریعتر پیش ببرد اما تاکنون اقدامات خوبی را صورت داده و باید نقاط بیشتری را برای آبرسانی شناسایی کند.
شریعتی تاکید کرد: باید با مردم صادق باشیم و اگر برای انجام پروژه ای مشکل داریم باید واقعیت را به مردم منعکس کنیم و از گفتن بهانه های بی مورد خودداری کنیم.
وی ادامه داد: دروغ گفتن و وعده های بی مورد اعتماد مردم را کاهش می دهد اما صداقت می‌تواند بر اعتماد مردم و رضایتمندی آن ها از عملکرد مسئولان بیفزاید.
شریعتی گفت: مردم خوزستان با وجود همه کاستی ها همواره پای انقلاب ایستاده اند اما باید آنچه را که می بینند و می شنوند یکی باشد.
 

سیر آبرسانی به روستاها شبانه روزی و جهادی دنبال می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در آیین کلنگ زنی دو پروژه آبرسانی به روستاهای بخش لهبری و بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان از آبرسانی به روستاهای خوزستان بصورت جهادی و شبانه روزی خبر داد. 

درویشعلی کریمی گفت: در پروژه آبرسانی به روستاهای بخش لهبری 15 روستا با جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 800 نفر و در پروژه آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی 36 روستا با جمعیتی بالغ بر 3 هزار و 562 نفر از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

وی افزود: درر پروژه آبرسانی به روستاهای بخش لهبری 112 هزار متر خط انتقال و شبکه توزیع و 14 باب مخزن ذخیره آب شرب به حجم 3 هزار و 650 متر مکعب احداث و کارگزاری خواهد شد.
کریمی ادامه داد: در پروژه آبرسانی به 36 روستای بخش مرکزی 124 هزار و 650 متر خط انتقال و شبکه توزیع، یک واحد تاسیسات آبرسانی و 19 باب مخزن ذخیره آب شرب به حجم 2 هزار و 500 متر مکعب احداث و کارگزاری خواهد شد.
وی از تامین آب شرب اهالی شریف این 51 روستا از محل دریاچه سد مسجدسلیمان خبر داد.
مدیرعامل شرکت آبفار استان خوزستان بیان کرد: مجموعه خدوم آبفار خوزستان متعهد می شود با نهایت تلاش و عزم جدی، نسبت به آبرسانی به اهالی شریف این روستاهای فاقد آب از هیچ تلاشی کوتاهی نکند.
کریمی بیان کرد: سال گذشته مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته این وعده را دادیم که هر ماه یک کلنگ زنی و یا مراسم افتتاح برگزار خواهد شد، اما با حمایت های استاندار خوزستان و با عزمی راسخ شاهد برپایی مراسم های کلنگ زنی و افتتاح در مدت کمتر از 10 روز هستیم و این بدان معناست که موضوع آبرسانی به روستاها بواقع جدی است و به‌صورت جهادی دنبال می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان یادآور شد: در سال 96 با حمیات استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شو.رای اسلامی 170 روستا با جمعیتی بیش از 72 هزار و 200 نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند و برگزاری مراسم‌های کلنگ زنی و افتتاح از ابتدای سالجاری تا کنون نوید ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان استان را می دهد.
  • خبرنگار: دانیال احمدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر