بخش آب و فاضلاب
1397/04/17 10:56:44
استاندار کرمانشاه تاکید کرد:
برای بازسازی مناطق زلزله زده از آب شرب استفاده نکنید
استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده با تأکید بر اینکه نباید برای بازسازی مناطق زلزله زده استان از آب شرب استفاده شود، گفت: بنیاد مسکن بعنوان متولی ساخت و ساز این مناطق نباید از آب شرب جهت بازسازی این مناطق استفاده کند، زیرا این کار ممکن است سبب ایجاد بحران کمبود آب در این مناطق شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هوشنگ بازوند" در این نشست که با حضور رییس بنیاد مستضعفان، مدیران عامل بانک‌ها، شماری از نمایندگان استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، از فرمانداران خواست به این موضوع نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت مدیریت صحیح منابع و صرفه جویی در مصرف انرژی در دستگاه‌های دولتی، تصریح کرد: در راستای مقابله با جنگ روانی دشمن؛ مدیریت صحیح منابع از جمله صرفه‌جویی در مصرف برق و آب باید در دستور کار دستگاه‌های استان کرمانشاه قرار گیرد.
بازوند با بیان اینکه مردم در اوایل انقلاب شرایط سختی را تجربه کرده اند خاطرنشان کرد: امروز نیز از این شرایط با مدیریت صحیح می‌توان عبور کرد و لازم است که مسئولان، مدیریت صحیح را در این زمینه به کار گیرند.
وی مدیریت در صرفه‌جویی را یکی از راهکارهای مدیریت صحیح منابع دانست و تصریح کرد: برای مقابله با کمبود آب و برق در تابستان که معمولا میزان مصرف آب و برق افزایش می یابد، دستگاه‌ها موظفند صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.
بازوند گفت: به منظور صرفه جویی در انرژی، ساعت کاری ادارات استان کرمانشاه  از 16 تیرماه  تا اوایل شهریور ماه سال جاری از ساعت 6:30 لغایت 13:30  تغییر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در مناطق زلزله زده که استفاده از آب و برق رایگان می باشد انتظار داریم دستگاه‌ها و مدیران آنها با تبلیغات و اطلاع‌رسانی از مردم بخواهند با صرفه‌جویی ما را در خدمات دهی یاری کنند.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: با انجام اقدامات صرف جویی در دستگاههای دولتی  استان انتظار داریم 10 تا 20 درصد کاهش هزینه های جاری داشته باشیم وگرنه  مدیر آن دستگاه باید پاسخگو  باشد.
بازوند گفت: نگاه مردم به مسئولان و دستگاه‌های دولتی است  و ما به عنوان الگو، باید  در حد توان صرفه‌جویی  کنیم تا مردم هم از ادارات دولتی الگوبرداری کنند و شاهد کاهش هزینه های استان و کشور باشیم.
وی در ادامه با تقدیر از همکاری خوب شکل گرفته جهت بازسازی مناطق زلزله زده، گفت: دولت برای بازسازی مناطق زلزله زده استان سنگ تمام گذاشت و با تصویب سریع تسهیلات مورد نیازبه روند بازسازی این مناطق سرعت بخشید.
 

  • خبرنگار: مجتبی عباسی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر