بخش آب و فاضلاب
1397/04/16 10:18:56
با حضور استاندار تهران؛
پروژه آبرسانی به دو روستای دماوند افتتاح شد
پروژه آبرسانی به دو روستای کلاک و یدره در شهرستان دماوند تحت مجتمع آبرسانی رودافشان طی مراسمی با حضور استاندار تهران به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مقیمی استاندار تهران در این مراسم گفت: اکنون 87 درصد روستاهای استان از آب آشامیدنی مطمئن برخوردار هستند و آب بقیه روستاها نیز باید با ایجاد مجتمع های آبرسانی تحت نظارت آبفای روستای قرار گیرد.
در ادامه مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: برای این مجتمع آبرسانی 6 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی هزینه شده و با اجرای 12 کیلومتر خط انتقال از مسیر صعب العبور توانستیم به 500 خانوار در دو روستای کلاک و یدره آبرسانی کنیم و اکنوی این دو روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و البته کافی برخوردار هستند.
رضا پوررجب افزود: منبع تأمین در مجتمع رودافشان یک حلقه چاه فلمن بوده و سه مخزن ذخیره آب به حجم 50 متر مکعب و یک ایستگاه پمپاژه با ظرفیت 1000 متر مکعب در روزدارد که از طریق این تأسیسات آب با کیفیت مطلوب برای  مشترکین منطقه تأمین می شود.
وی ادامه داد: در دو هفته آینده  شاهد بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای مهاباد در شهرستان فیروزکوه و مجتمع آبرسانی در دشت مشاء خواهیم بود و همچنین دو پروژه بزرگ در سطح استان که شامل  تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده به روش MBBR  در شهرستان شمیران و تصفیه خانه آب به روش نانوفیلتراسیون روستای گلحصار در شهرستان ری که هر دو این پروژه ها دانش بنیان هستند در ماه های آینده افتتاح خواهد شد.

  • خبرنگار: خاطره علی‌آبادی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر