بخش برق
1397/04/12 14:30:54
پایداری وضعیت بخش برق استان یزد با مشارکت صنایع
مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: امیدواریم با همکاری حداکثری صنایع استان، از شرایط سخت تابستان گذر کرده و هیچ خاموشی به مشترکین وارد نشود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد میرشمس" در چهارمین کنفرانس تجارب برتر مدیریت انرژی در بخش صنعت، اظهار داشت: صنایع استان با مشارکت در طرح‌های کاهش پیک بار در سال‌های گذشته تأثیر گذار بوده و امسال نیز امیدواریم با همکاری حداکثری واحدهای صنعتی استان از شرایط سخت تابستان گذر کنیم و هیچ خاموشی به مشترکین وارد نشود.
وی با اشاره به اینکه مصرف برق صنعتی در استان یزد بیش از سایر مصارف است، اظهار داشت: میزان مصرف برق در کشور 34 درصد و در استان یزد 53 درصد را شامل می‌شود، این در حالی است که در کشور میانگین میزان مصرف برق خانگی 31 و در استان یزد 21 درصد است.
میرشمس با بیان اینکه سال گذشته حداکثر بار مصرف شبکه سراسری برق 55 هزار مگاوات و کمترین میزان آن 37 هزار مگاوات بوده است بیان کرد: 85 درصد تأمین انرژی الکتریکی کشور توسط نیروگاه‌های با سوخت‌های فسیلی تأمین می‌شد.
وی با اشاره به اینکه میزان تولید برق از طریق نیروگاه‌های آبی به دلیل بارش‌های کم بسیار کاهش یافته خاطرنشان کرد: متاسفانه پیک بار کشور از 56 هزار مگاوات عبور کرده و صنعت برق دچار شرایط بسیار سختی قرار گرفته است.
میرشمس با بیان اینکه روزهای خرداد امسال عمدتاً نسبت به سال قبل گرم‌تر بوده و مصرف برق هم افزایش یافته خاطرنشان کرد: امسال پیش‌بینی پیک بار مصرف برق استان 885 مگاوات بود که با فعالیت‌های صورت گرفته توسط این شرکت، تا الان بیشتر از 845 مگاوات نشده است.
مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در راستای کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف ادامه داد: امسال 210 واحد صنعتی استان برای برنامه ذخیره عملیاتی، 70 واحد برای مشارکت در طرح تعمیرات و تعطیلات و 30 واحد برای بکارگیری دیزل ژنراتورهای خود اعلام آمادگی کرده‌اند.
شرکت کنندگان در چهارمین کنفرانس تجارب برتر، تجربه‌های خود را ارائه داده و از برترین‌های آن تجلیل شد.
 

  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر