بخش آب و فاضلاب
1397/04/12 14:11:38
معاون بهره‌برداری آبفا استان اصفهان عنوان کرد:
توزیع عادلانه آب میان تمامی شهرهای اصفهان/ مدیریت آبرسانی به 56 شهر استان از طریق سامانه تله متری
معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به اینکه مجموعه توجه ویژه‌ای به عدالت توزیع آب شرب میان مشترکان دارد، گفت: هم اکنون آبرسانی به 56 شهر از طریق سامانه تله متری مدیریت می‌شود تا میان همه شهرها آب عادلانه توزیع شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، ناصر اکبری با بیان این مطلب، افزود: در شرکت آبفا استان اصفهان برخورداری زیرساخت تله متری باعث شده که دقیقا سهم آب در هر ساعت که میان شهرها و نقاط مختلف شهر در شبانه روز توزیع می‌شود مشخص باشد.
اکبری با اعلام اینکه زیرساخت های اساسی تله متری در شهر اصفهان و سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ ایجاد شده است، تصریح کرد: در بسیاری از شهرهای کشور سامانه تله متری داریم، ولی سامانه ای که فرمان بگیرد نداریم.
معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان تصریح کرد: اقدامات اساسی و زیرساختی در شبکه آب استان انجام شده که امروز توانسته ایم با حداقل فشار بتوانیم از شرایط  بحران عبور کنیم.
وی با بیان اینکه حدود یک دهه است خشکسالی بر کشور و استان اصفهان حاکم شده است، تصریح کرد: وقوع پدیده خشکسالی در بسیاری از نقاط کشور و به ویژه در استان اصفهان منجر شد تا به مرور زمان شرایط تامین آب  بدتر شود و ما اقدامات اساسی جهت تامین منابع جدید انجام دادیم که بتوانیم در شرایط بحران بهتر منابع و مصارف را مدیریت کنیم.
معاون بهره برداری آبفا استان اصفهان خاطرنشان ساخت: سال 88، حدود  17 متر مکعب برثانیه آب به طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تخصیص می یافت که امروز این رقم  به 10 متر مکعب کاهش یافته است همچنین در سال گذشته حدود هشت دهم متر مکعب آب بر ثانیه آبدهی چاه های فلمن بوده که الان چاههای فلمن را در مدار نداریم.
اکبری با اشاره به دیگر منابع آبی زیرزمینی عنوان کرد: درحال حاضر دیگر  منابع زیرزمینی همانند چاههای متفرقه که می تواند بخشی از نیاز آبی را تامین کند آبدهی آنها بسیار کاهش یافته بعنوان مثال آبدهی چاهای متفرقه که در گذشته دو و نیم متر مکعب بر ثانیه بوده امروز به کمتر از یک متر مکعب رسیده است.
معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان اظهارداشت: هم اکنون حدود 100 چاه  بررسی کیفی و شیمیایی آن انجام و مورد تایید شده و متناسب با شرایط وارد شبکه می‌شود، البته با شبکه بهداشت اصفهان هماهنگی کامل داریم و امکان ندارد چاهی که دچار مشکل باشد بدون تایید بهداشت وارد شبکه شود.
وی افزود: سال 88، هدررفت شبکه آب بیش از 30 درصد بوده که رقم بالایی به حساب می آمد  که اکنون  این رقم به 16.2 درصد رسیده است که این امر  بخاطر اقدامات اساسی از جمله اصلاح شبکه فرسوده  انجام گردیده حاصل شد .

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر