بخش آب
1397/04/14 00:06:00
با حضور وزیر نیرو انجام شد؛
بهره‌برداری آزمایشی از خط دوم آبرسانی غدیر برای تامین آب شرب 3 شهر خوزستان / تامین 100 درصدی آب شرب آبادان و خرمشهر از سد کرخه
خط دوم آبرسانی غدیر برای تامین آب شرب شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان دقایقی پیش با حضور وزیر نیرو به صورت آزمایشی آبگیری و وارد مدار بهره‌برداری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرانجام فعالیت شبانه‌روزی و جهادی تلاشگران صنعت آب خوزستان به ثمر نشست و خط دوم آبرسانی غدیر دو روز قبل از موعد مقرر تکمیل و آماده آبگیری شد و رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز امشب در سفر به خوزستان بهره‌برداری آزمایشی این خط را کلید زد.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان درباره این خط آبرسانی اظهار داشت: با به مدار آمدن پمپ پنجم ایستگاه پمپاژ ام‌الدبس 1.5 مترمکعب در ثانیه به ظرفیت این ایستگاه افزوده شد و آب وارد خط دوم غدیر شده است.
محمدرضا شمسایی ادامه داد: با اجرای 90 کیلومتر لوله فولادی با قطر 2 هزار میلی‌متر که اجرای آن 10 ماه به طول انجامید، آب باکیفیت و با کدورت مناسب از سد تنظیمی کرخه به‌طور مستقیم به شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان و روستاهای این شهرستان‌ها انتقال یافت.
وی تصریح کرد: با اجرای این خط 40 هزار مترمکعب به ظرفیت آب شرب آبادان، 20 هزار مترمکعب به خرمشهر و 45 هزار مترمکعب به ظرفیت تامین آب شرب شادگان افزوده شد.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه پیش از این فقط 30 درصد از آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر از ایستگا قیصریه تامین می‌شد، ادامه داد: با بهره‌برداری این خط 100 درصد آب شرب این شهرها از خط غدیر تامین خواهد شد.
 

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر