بخش آب
1397/04/13 17:44:00
در جریان سفر امروز رئیس جمهور به اتریش؛
امضای سند همکاری‌های آبی بین وزارت نیرو و وزارت پایداری و گردشگری اتریش/ تشکیل کارگروه مشترک در حوزه مدیریت منابع آب
با حضور رئیس جمهور کشورمان و صدراعظم اتریش سند همکاری‌های آبی بین وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزارت پایداری و گردشگری اتریش امضا شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است تا یک کارگروه مشترک در حوزه مدیریت منابع آب به منظور انجام هماهنگی‌های لازم و اجرای سند مزبور تشکیل شود.
طبق مفاد این تفاهم نامه طرفین بر اهمیت همکاری‌های مشترک برای ارتقای توسعه پایدار و همکاری در زمینه مدیریت منابع آب برای هر دو کشور، افزایش گفتمان بین دولت‌ها و تسهیل فرایند مذاکرات بخش خصوصی دو کشور در زمینه مدیریت منابع آب و توسعه و تقویت روابط بین دو کشور و اعتمادسازی بین ذی‌نفعان و ایجاد همکاری پایدار بر اساس نفع متقابل تاکید کرده‌اند.
همکاری در خصوص سازگاری با کمبود آب و مدیریت منابع آبی، تبادل تجارب در زمینه مدیریت مصرف و تقاضا، همکاری در مدیریت به هم‌پیوسته و احیای منابع آبی زیرزمینی، همکاری در مدیریت و استفاده از آب‌های غیرمتعارف، همکاری در تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب، تبادل تجارب بین‌المللی در مدیریت آب‌های فرامرزی، فنآوری‌های نوین در حوزه مدیریت به هم پیوسته منابع آب بخش دیگری از مفاد این تفاهم نامه را تشکیل داده است.
همچنین افزایش تبادل دانش و تجربه بین طرفین، تبادل اطلاعات و همکاری بین کارشناسان در حوزه توسعه راهبرد، سیاست‌گذاری و معیارها و اقدامات حقوقی، تبادل دانش در توسعه توانمندی فن‌آوری و ایجاد چهارچوب قوی در فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در بخش پاپداری آب و آبفا و نیز شناسائی پروژه‌ها براساس سود و منافع متقابل بخش دیگری از زمینه‌های همکاری دو طرف خواهد بود.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر