بخش برق
1397/04/11 09:35:00
4 مگاوات دیگر به ظرفیت تولید پراکنده یزد افزوده شد
همزمان با رشد بار و نیاز کشور به افزایش تولید برق در زمان پیک بار، نیروگاه تولید پراکنده به ظرفیت چهار مگاوات به مدار آمد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن نگارش" مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان یزد از به مدار آمدن نیروگاه چهارمگاواتی تولید پراکنده در یزد همزمان با رشد بار و نیاز کشور به تولید برق در زمان پیک بار خبر داد و گفت: ظرفیت اصلی این نیروگاه که در محدوده شمال شهرستان یزد واقع شده 6 مگاوات است که شامل 3 مولد دو مگاواتی است.
وی افزود: در فاز نخست 4 مگاوات از شش مگاوات این نیروگاه در ساعات اوج مصرف روز و شب برای کمک به تامین برق منطقه به مدار می آید.
نگارش، سرمایه راه اندازی این نیروگاه را 120 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و با مشارکت بخش تعاونی کارکنان صنعت برق یزد اعلام کرد.
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به گاز سوز بودن این  نیروگاه مقیاس کوچک، یادآور شد: کاهش تلفات شبکه و بهبود شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع  علاوه بر کمک به بخش تولید در زمان پیک بار باعث افزایش رضایت مندی مشترکین خواهد شد.
وی قابليت فروش برق به شبكه و ايجاد درآمد، بی‌نیازی به سرمایه در گردش، تامين هزينه‌هاي سوخت در قراردادهاي تبديل انرژي و خريد تضميني انرژي الكتريكي براي يك دوره پنج‌ساله، خريد تضميني انرژي الكتريكي توليد شده و امنیت تامین انرژی را از جمله منافع  تولید برق توسط سرمایه گذاران بیان کرد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر