بخش عمومي
1397/04/05 13:54:00
شعار روز پنجم هفته صرفه‌جویی در مصرف؛ «آب، رسانه و افکار عمومی»
حجت الاسلام آزادی خواه: رسانه ها شرایط بحرانی کمبود آب را به مردم انتقال دهند
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند وضعیت آب در کشور مناسب نیست تا دقت لازم در صرفه جویی را بعمل آورند.
حجت الاسلام احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با توجه به قرارگرفتن در هفته صرفه جویی مصرف آب و فرهنگ سازی آن در جامعه اظهار داشت: مهم ترین عامل در اصلاح الگوی مصرف، اصلاح فرهنگ جامعه است.
وی ادامه داد: با وضعیت کم بارشی ها در کشور، میزان مصرف روز به روز در حال افزایش است و هم اکنون نیازمند آن هستیم که صرفه جویی در همه ابعادش به عنوان فرهنگ جامعه نهادینه شود.
آزادی خواه با بیان اینکه بد مصرفی گریبانگیر تک تک اعضای جامعه خواهد شد، عنوان کرد: باید فرهنگ درست مصرف کردن از درون خانواده ها شکل بگیرد تا جامعه به استقبال دوری از بد مصرفی برود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی خانه ملت با اشاره به آمارهای منتشر شده از سوی مراجع بین المللی، گفت: متاسفانه کشور ما در بین کشورهای جهان از نظر سطح مصرف در رده بالا قرار دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی فرهنگ مدیریت مصرف در جامعه نهادینه می شود که افراد درک صحیحی از اهمیت آب و نقش آن در حیات خود داشته باشند.
وی با بیان اینکه مردم باید بدانند وضعیت آب در کشور مناسب نیست و باید دقت لازم در صرفه جویی را بعمل آورند، بیان داشت: این وضعیت از طریق رسانه ها قابل انتقال به افکار عمومی است و بایستی شرایط بخوبی  برای مردم تشریح شود و عامیانه تر آن این است که زنگ خطر بی آبی به صدا در آید تا همگان قدر این نعمت خدادادی را بهتر درک کنند.
آزادی خواه در انتهای سخنان خود بر لزوم برخورد جدی با مشترکین پرمصرف از سوی دستگاه های مربوطه تاکید کرد.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر