بخش برق
1397/04/01 14:28:00
امام جمعه موقت یاسوج از نمازگزاران خواست در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
امام جمعه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از نمازگزاران این شهر خواست با توجه به کمی بارش‌ها و کاهش شدید تولید برق در کشور، مصرف برق در این استان به‌ویژه شهر یاسوج از سوی مشترکین مدیریت شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین "سیدعلی صالح موسوی اعظم" در خطبه‌های نمازجمعه یاسوج گفت: بر اساس آمارها متاسفانه به‌دلیل کاهش بارش ها میزان تولید برق در کشور به شدت کاهش یافته و برای تامین برق پایدار نیازمند همراهی مردم و مسئولان در مدیریت مصرف برق هستیم.

وی با حساس خواندن انرژی و نیازمندی همگان مردم به آن، اظهارداشت: اگر مصرف برق در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد مدیریت نشود، به‌طورحتم خاموشی‌ها و قطعی برق اجرا می شود.

امام جمعه موقت یاسوج افزود: ظرفیت مصرفی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد مشخص و مسوولان شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد آن را به ما اعلام که اکنون متاسفانه شاهد افزایش روند مصرفی برق در این استان هستیم.

موسوی اعظم باتاکید بر صرفه‌جویی مستمر در حوزه انرژی، خاطرنشان کرد: اگر صرفه جویی نداشته باشیم بدون شک خاموشی‌های برق خواهیم داشت و باید مصرف برق را در استان کهگیلویه و بویراحمد به حداقل برسانیم و باید صرفه‌جویی‌ها ویژه شود.

وی از نمازگزارن خواست با شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد همکاری تا برق قطع نشود.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: هدرروی در مصرف انرژی از نظر علما و فقها گناه بوده و مردم باید بدانند که نباید در نعماتی که پرودگار متعال به ما عطا کرده اسراف کنیم.

موسوی اعظم با تقدیر از زحمات مسئولان و پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: از شما نمازگزاران می‌خواهم با این مجموعه همکاری‌های لازم را در تابستان پیش رو داشته باشند.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر