بخش انرژي
1397/03/29 11:39:00
رئیس سازمان ساتبا خبر داد:
اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت نیرو برای پرداخت صورت‌حساب نیروگاه‌های تجدیدپذیر
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور از اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت‌ نیرو از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد و گفت: این مهم در هیات وزیران به تصویب رسید و در اسرع وقت صورت‌حساب برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌صورت کامل پرداخت شد.
سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژ‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، درباره دریافت مبلغ 100 میلیارد تومانی سازمان متبوعش از سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار داشت: در سال‌جاری سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام بسیار مثبت برای نیروگاه‌های تجدیدپذیر انجام داده است که جا دارد از نگاه مثبت این سازمان برای رفع کمبودها در حوزه انرژی تشکر کرد.
وی ادامه داد: این سازمان 100 میلیارد تومان تنخواه از بودجه 97 برای پرداخت صورت‌حساب‌های خرید تضمینی برق هزینه تمام شده‌ به وزارت نیرو اختصاص داد.
صادق‌زاده با بیان اینکه از جهت نظریه‌های محیط زیستی نیروگاه‌های تجدیدپذیر برای شهرها به‌صرفه‌ و مطلوب‌تر است، عنوان کرد: هزینه خرید برق تضمینی این نیروگاه‌ها از سه محل تامین می‌شود که یکی از محل فروش برق، دیگری از هزینه دریافت زباله و محل سوم حقی است که دولت در این‌باره می‌پردازد.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران با اشاره به اینکه در پرداخت این تنخواه سازمان برنامه و بودجه کشور عنایت خاصی داشت، تصریح کرد: این مهم در هیات وزیران به تصویب رسید و در اسرع وقت صورت‌حساب برق نیروگاه‌ها به‌صورت کامل پرداخت شد و از این جهت نیروگاه‌های تجدیدپذیر تقریباً دیگر هیچ مطالبه‌ای از وزارت نیرو ندارند.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر