بخش برق
1397/03/28 19:05:55
حائری در سفر به خوزستان خبر داد:
افزایش ظرفیت 760 مگا ولت آمپری شبکه برق شهرستان شوش
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: شرکت برق منطقه ای خوزستان 760 مگاولت آمپر افزایش ظرفیت جدید برای شهرستان شوش برنامه ریزی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری در جلسه بررسی وضعیت شبکه برق شهرستان شوش با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس، فرماندار و مدیران صنعت برق استان اظهار کرد: جمعیت روستایی شهرستان شوش بیشتر از جمعیت شهرنشین است که این یک فرصت برای چرخه اقتصادی کشور است، ما نیز به عنوان متولیان صنعت برق وظیفه داریم که مشکلات برقداری روستاها را جدی بگیریم و در اولویت برطرف کردن قرار دهیم.
وی با اشاره به گزارش ارائه شده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در مورد اقدامات انجام شده در این شهرستان، بیان کرد: در 10 ماه گذشته افزایش ظرفیت 40 مگاواتی در پست چغازنبیل، 50 مگاولت آمپر در پست آهو دشت، برق‌داری پست دانیال و .. صورت گرفته که باید از تلاش های صورت گرفته تشکر کرد.
معاون وزیر نیرو تصریح کرد: احداث پست 400 کیلوولت نصر یکی دیگر از برنامه های بزرگ شرکت برق منطقه ای خوزستان برای این شهرستان است که باید هرچه سریع تر مشکل معارضین زمین برطرف شود تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.
حائری با بیان آنکه ظرفیت منصوبه شهرستان شوش 772 مگاولت آمپر است، بیان کرد: برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای خوزستان آن است تا 760 مگا ولت آمپر ظرفیت جدید برای این شهرستان ایجاد کند که در مجموع رقمی 5 برابر بیشتر از مصرف این شهرستان است و بخش صنعت و کشاورزی را تا سالیان سال بیمه می کند.
وی اضافه کرد: مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان به موضوع بسیار مهم مدیریت مصرف اشاره کردند که لازم است فرمانداری در این زمینه با توجه به کمبود تولید برق نیروگاه دز نهایت همکاری را در کاهش و پایش ساعات اداری داشته باشند و مردم را نیز برای همکاری در مدیریت مصرف تشویق کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در چند ماه گذشته و برنامه های این شرکت برای افزایش ظرفیت پست ها و طول خطوط این شهرستان، اظهار کرد: ظرف چند سال آینده 760 مگاولت آمپر به ظرفیت موجود اضافه می کنیم که رشدی 100 درصدی در این بخش خواهد بود.
محمود دشت بزرگ ادامه داد: 301 کیلومتر مدار نیز به طول خطوط شبکه اضافه می شود که رشدی 82 درصدی در این بخش است.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر