بخش برق
1397/03/20 15:16:41
اجرای طرح های ویژه پیک سایی و مدیریت مصرف برق دراستان مرکزی
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از اجرای طرح های ویژه پیک سایی و مدیریت مصرف برق در این استان خبرداد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهرنوش رفیعی در این باره افزود: طرح های ذخیره عملیاتی، تعطیلات و تعمیرات، استفاده از مولدهای خودتامین، سه طرح ویژه صنایع  است که تدوین و اجرا می شود.
وی افزود: در بخش کشاورزی نیز برنامه ویژه‌ای برای کاهش بار مصرفی در نظر گرفته شده است که براساس آن کشاورزان می توانند از طریق هماهنگی با مدیریت های توزیع برق شهرستان خود، در 4 ساعت پیک مصرف، ساعت‌های 12 الی 16 و یا 20 الی 24، موتور آب خود را خاموش کنند که در این صورت می‌توانند از 20 ساعت برق رایگان در سایر اوقات شبانه روز استفاده کنند.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: اجرای این طرح ها به صورت سراسری، همه ساله از نیمه خرداد ماه به صورت رسمی آغاز و تا 15 شهریور ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه ۸۹۸ مشترک صنعتی و کشاورزی استان در طرح های کاهش پیک تابستان سال گذشته مشارکت داشته‌اند، افزود: این مشارکت و همکاری موجب پرداخت بالغ بر ۶ میلیارد تومان به عنوان پاداش در صورت حساب بهای برق مصرفی صاحبان صنایع و کشاورزان شده است.
وی اظهار کرد: ساعات اوج مصرف در شبکه سراسری، دو بازه اوج روزانه و شبانه است که ساعات 12الی 16 و 19 الی 23 را شامل می‌شود.
رفیعی افزود: پیش بینی می‌شود  امسال پیک بار مصرف برق کشور با 5 درصد رشد به 58 هزار و 215 مگاوات برسد.
  • خبرنگار: مریم آجرلی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر