بخش آب و فاضلاب
1397/03/13 11:57:00
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد:
ضرورت شناسایی منابع جدید و مجزا برای برون رفت اصفهان از تنش آبی/ لزوم تبیین نظام بهره‌برداری نوین از منابع آبی
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر اصفهان یکی از استان‌هایی است که در مرحله بحران کم آبی قرار دارد و برای برون رفت از این شرایط باید مسئولان امر درصدد شناسایی منابع جدید و مجزا آبی باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حمیدرضا جانباز در جمع مدیران طرح آبرسانی اصفهان با بیان این مطلب افزود: مردم حس کنند که تمام تلاش ها در جهت تامین آب شرب است و این اطمینان به مردم داده شود که تامین آب شرب یکی از اولویت‌های حائز اهمیت است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تبیین نظام بهره برداری نوین از منابع آبی را در شرایط خشکسالی بسیار موثر برشمرد و خاطرنشان کرد: در شرایط خشکسالی که چگونگی مدیریت هر قطره آب بسیار مهم قلمداد می‌شود باید نظام بهره برداری نوین و ماندگار از منابع آبی در دستور کار قرارگیرد.
جانباز خطاب به مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ گفت: هم اکنون که افتخار سقایی را دارید با انگیزه، شاداب و با تدبیر تمام تلاش‌ها را معطوف به ارائه راهکارهای تامین پایدار آب شرب مردم نمائید این در حالیست که من به نیروی انسانی توانمند و تعهد در صنعت آبفا استان اصفهان واقف هستم .
وی برداشت بی رویه آب در بالا دست را یکی از معضلات تامین آب شرب در اصفهان دانست و تصریح کرد: برداشت‌های بدون کنترل آب در بالادست یکی از مهمترین معضلات تامین آب شرب در اصفهان است اما با این وجود باید با حفر چاه‌ها و شناسایی منابع جایگزین، کمبود آب طرح را جبران کرد.
تنش آبی در اصفهان تشدید یافته است
در ادامه این نشست معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز گفت: استان اصفهان پنج سال متوالی ست که در مرحله تنش آبی قرار دارد که امسال این تنش تشدید یافته است.
شاهین پاکروح افزود: باید با حفر و تجهیز چاه‌ها، اجاره کردن و در اختیار گرفتن منابع آبی دیگر در اصفهان مانند، منابع آبی شهرداری و کشاورزی سعی در صدد تامین منابع جدید آب شرب باشید. تا بتوان بر بحران آب که در پیش دارید غلبه کنید.
وی افزود: در حال حاضر گذر از بحران کم آبی فقط مختص نیمه اول سال نیست چرا که در فصل پاییز هم شرایط تامین آب شرب دراصفهان دارای چشم انداز مطلوبی نیست اما باید تلاش شود تبعات چالش کم آبی را به حداقل رساند.
هاشم امینی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در این نشست گفت: تمام کارکنان شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با تمام تلاش با انگیزه کافی و با نشاط کامل درصدد کاهش تبعات بحران کم آبی در اصفهان هستند
وی افزود: برای چگونگی تامین آب شرب مردم در فصل تابستان جلسات متعددی از سال گذشته تاکنون به صورت پی درپی در دستور کار قرار گرفت و با تدابیر مختلف همانند زون بندی شبکه ،توزیع لوازم کاهنده و اقدامات فرهنگی بدنبال تامین پایدار آب شرب مردم هستیم.

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر