بخش آب و فاضلاب
1397/03/12 23:02:00
با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور؛
آغاز عملیات تحویل تجهیزات کاهنده مصرف آب به مشترکان اصفهانی/ بهره‌برداری از فاز نخست تله متری شبکه توزیع آب اصفهان
همزمان با سفر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به استان اصفهان ضمن بهره‌برداری از فاز نخست تله متری شبکه توزیع آب اصفهان، عملیات تحویل تجهیزات کاهنده مصرف آب به مشترکان این شهر نیز آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در جریان سفر عصر امروز حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به استان اصفهان طرح ثبت درخواست و تحویل لوازم کاهنده مصرف آب در سامانه خدمات غیر حضوری 1522 شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان آغاز شد.
شهروندان پس از ثبت درخواست یک بسته لوازم کاهنده مصرف شامل سردوش و پرلاتور یا آبفشان تحویل خواهند گرفت که هزینه این بسته با باز پرداخت یکساله بر روی قبوض آب مشترکین تقسیط می‌شود.
افتتاحیه فاز اول تله متری شبکه توزیع آب شهر اصفهان         
همچنین در ادامه سفر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به اصفهان فاز اول تله متری شبکه توزیع آب این شهر نیز به بهر‌برداری رسید. طرح یاد شده با اجرای عملیاتی مانند ساخت حوضچه، تعویض والوها، خرید و نصب عملگرهای برقی، خرید اشتراک برق و مخابرات در بستر MPLS ، اجرا و پیاده سازی تجهیزات تله متری و مانیتورینگ و کنترل مرکزی صورت پذیرفته است.
فاز اول تله متری شبکه توزیع آب شهر اصفهان با احداث 15 حوضچه به منظور توزیع عادلانه آب در دستور کار قرار گرفته است و مقرر شده است در فاز دوم اجرای این پروژه 24 حلقه چاه و 16 حوضچه دیگر هم مورد کنترل و مانیتورینگ قرار بگیرد تا تمام منابع آب در سطح شهر اصفهان مورد پایش و کنترل قرارگرفته باشند به گونه‌ای که آب به شکل عادلانه و با فشار یکسان در اختیار مردم قرار بگیرد.
در فازاول  تله متری شبکه توزیع آب شهر اصفهان  علاوه بر هوشمند سازی حوضچه های آبرسانی، حدود 80 فقره والو نیز تعویض شده تا فرایند آبرسانی به مردم در مرحله تنش آبی با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد .
افتتاح اپلیکیشن امداد و حوادث(122) با تکیه بر سامانه‌های AVLS  و   GIS
براساس این گزارش افتتاح اپلیکیشن امداد و حوادث(122) با تکیه بر سامانه‌های GIS وAVLS  نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر حمیدرضا جانباز به اصفهان است.
این اپلیکیشن با برخورداری از روند مکانيزه، دقيق و قابل اعتماد در مديريت سیستم حوادث، کیفیت ارائه خدمات به مشترکین را افزایش داده و از خسارات هنگفت به شرکت‌هاي آب و فاضلاب شهري جلوگیری  مي‌نمايد.
راه اندازی این اپلیکیشن از ضروريات کاربردي در شرکت‌های آب و فاضلاب است چرا که با برقراری ارتباط بین پایگاه اطلاعات مکانی GIS و پایگاه 122 و پایگاه AVLS، با ثبت حادثه بر روی نقشه، نیازی به دریافت آدرس از تماس گیرنده نیست و امکان بررسی موقعیت حادثه و انتخاب بهترین مسیر برای اعزام نیروهای امداد و حوادث وجود دارد .
همچنین از دیگر مزایای اپلیکیشن امداد و حوادث (122)  بررسی همه جانبه حادثه و انجام تحلیل‌های پرکاربرد مانند انتخاب شیرهای اصلی برای قطع آب، دریافت لیست مشترکین بی‌آب شده، تحلیل و آنالیز مکانی نقشه‌های تراکم حادثه به‌منظور مدیریت در زمینه کاهش حوادث است.
لازم به یادآوری است هدف از این پروژه بهینه‌سازی فرآیند ارائه خدمات سامانه 122 شرکت آبفا اصفهان  به مشترکین در سطح استان می‌باشد که در این زمینه ارتباط بین اطلاعات مکانمند GIS و 122 و سامانه AVLS فراهم و مدل Mobile GIS سامانه 122 به‌ منظور همراهی اکیپ حوادث در محل دریافت دستورات و ارسال گزارشات به صورت همزمان طراحی شده است.

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر