بخش آب و فاضلاب
1397/03/10 12:42:21
با حضور وزیر نیرو انجام شد؛
آغاز عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس/ بهره‌ مندی 125 هزار شهروند پردیسی از شبکه فاضلاب شهری
عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در ادامه سفر امروز وزیر نیرو به شهرستان‌های استان تهران عملیات اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب پردیس آغاز شد. این تصفیه خانه به ظرفیت 24 هزار مترمکعب در شبانه روز 125 هزار نفر از جمعیت مردم این منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
هدف از انجام این طرح اجرایی شدن مصوبات شورای عالی امنیت ملی به منظور جلوگیری از آلودگی منابع تامین کننده آب شرب شهر تهران، پیشگیری از انتشار آلودگی‌های زیست محیطی و بیماری‌های واگیردار، بالابردن سطح بهداشت عمومی و ارتقای بهداشت محیط، زیبایی شهر و محیط زندگی شهروندان و... است.
همچنین بازدید از ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی نوسازی شده مجهز به اطاقک و وسایل امدادی به منظور خدمات رسانی مناسب به مشترکان در کمترین زمان ممکن در سطح کلیه شهرهای تحت پوشش آبفای شرق استان تهران نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر وزیر نیرو به پردیس بوده است.
افتتاح مرکز پایش، آزمایشگاه، کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب
اردکانیان همچنین امروز مرکز پایش، آزماشگاه، کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس را افتتاح کرد.
این مرکز که به منظور کنترل و اندازه گیری تمامی شاخص‌های کیفی آّب و فاضلاب مطابق با استاندارهای ملی به منظور تامین و توزیع پایدار آب شرب سالم و بهداشتی و جمع آوری، انتقال، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب راه‌انداز شده دارای چهار واحد آزمایشگاه شیمی مرکزی، آزمایشگاه باکتریولوژی، آزمایشگاه بیولوژی و واحد کنترل کیفی است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر