بخش برق
1391/04/20 12:35:00
مشاور مدیرعامل شرکت توانیر خبر داد:
واگذاری 28 نیروگاه
هم اکنون 28 نيروگاه در حال واگذاري است كه قيمت 18 نيروگاه در هيات واگذاري به تصويب رسيده و در حال عرضه به صورت سهام يا دارایي ها از طريق سازمان خصوصي سازي است.

مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور خصوصی سازی از واگذاری 28 نیروگاه جدید خبر داد.
مهندس "بهمن الله مرادی" امروز (سه شنبه) در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: آماده سازي و واگذاري نيروگاه‌ها از سال 87 آغاز شده و در زمان حاضر 17 نيروگاه با ظرفيت 16 هزار مگاوات به بخش خصوصي واگذار شده است.
وی افزود: هم اکنون 28 نيروگاه در حال واگذاري است كه قيمت 18 نيروگاه در هيات واگذاري به تصويب رسيده و در حال عرضه به صورت سهام يا دارایي ها از طريق سازمان خصوصي سازي است.
وی گفت: همچنین 10 نيروگاه در دست ارزيابي و اقدام است كه تا شهريورماه سال جاري، قيمت اين نيروگاه ها نيز مصوب می شود و قابل واگذاري خواهند بود.
مرادی در مورد وضعیت خصوصی سازی صنعت برق در زمان حاضر، گفت: به لحاظ اين كه شرايط جديدي در كشور در حال تجربه شدن است و در زمان حاضر با توجه به كسب تجربه و تسهيل قوانين و تبديل نقاط ضعف به نقاط قوت، روند مناسبي را در پيش گرفته ایم.
به گفته وی، ميزان واگذاري نيروگاه ها در مقایسه با سال هاي گذشته از رشد قابل توجهي برخوردار بوده است.
مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور خصوصی سازی، اظهار داشت: البته بايد توجه داشته باشیم كه این شرايط تنها در اختيار وزارت نيرو نیست و سازمان خصوصي سازي نقش اصلي واگذاري ها را بر عهده دارد و شرايط اقتصادي و بازار نيز نقش عمده اي دارند.
وی ادامه داد: در خصوصي سازي صنعت برق تنها وزارت نيرو دخيل نیست و در اين رابطه وزارت نيرو و به تبع آن شركت توانير نقش آماده سازي و همكاري در ارزيابي نيروگاه ها را جهت واگذاري به عهده دارد.
مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور خصوصی سازی گفت: شرايط اقتصادي كشور و همچنين بازار سرمايه نقش تعيين كننده‌اي را دارا هستند، البته بايد متذكر شد عدم پرداخت به موقع بهاي فروش انرژي نيروگاه هایی كه واگذار شده، موجب كند شدن روند واگذاري ها نيز شده است.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah