بخش آب و فاضلاب
1397/02/25 09:28:14
مدیرعامل آبفا استان اصفهان تاکید کرد:
هنرمندان مردم را به سازگاری با کم آبی ترغیب کنند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه ارتباطی تنگاتنگ میان مردم و هنرمندان برقرار است، گفت: در این شرایط از هنرمندان می‌خواهیم ساکنان فلات مرکزی را به شیوه هنرمندانه متقاعد سازند که با سازگاری و نیز متناسب با اقلیم خشک منطقه آب را مصرف کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، هاشم امینی در نشست هم اندیشی هنرمندان و مسئولان درباره مصرف بهینه و صرفه جویی آب در اصفهان افزود: ما در سال‌های اخیر با کاهش بارش‌های موثر مواجه بودیم و باید این باور در بین مردم ایجاد شود که شرایط اقلیمی تغییر کرده است هرچند موضوع مدیریت آب نیز جای بحث دارد.
وی با بیان اینکه آورد حوضه آبریز زایندهرود در سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب بود، تصریح کرد: این رقم در سال جاری 380 میلیون مترمکعب یعنی یک چهارم سال گذشته است در حالیکه پیش بینی می‌گردد باید جمعیت 6 میلیون نفری استان اصفهان و یزد را پوشش دهد.
امینی با تاکید بر اینکه چاه‌های قابل مصرف چندانی در اصفهان نداریم، گفت: آب چاه‌های اصفهان متاثر از زاینده‌رود است و اگر این رودخانه خشک باشد، چاه‌ها نیز آب چندانی ندارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه تنها راه نجات ما از مشکل کم آبی، مدیریت مصرف است، افزود: اینکه بگویند برای گذر از بحران کم آبی فقط باید حاکمیت ورود پیدا کند، بهترین بهانه است زیرا این کار بدون شک فقط با همکاری و تعامل مردم پیرامون مصرف بهینه آب که این امر هم با برقراری تعادل میان عرضه و تقاضای آب محقق می شود.
وی با تاکید بر اینکه ما باید رفتارمان درباره مصرف آب تغییر کند تا زندگی بهتری در آینده داشته باشیم، تصریح کرد: اقدام های ما در زمینه مصرف بهینه آب در سه بخش فنی، فرهنگی و قانونی باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان، ادامه داد: در چندسال اخیر در بخش فنی شرکت آبفای اصفهان تلاش بسیاری برای کاهش پرت آب در شبکه توزیع در دستور کار قرار داده این در حالیست که  طرح هایی نیز در برخی صنایع بزرگ اصفهان برای باز چرخانی پساب فاضلاب اجرا شده است.
وی اضافه کرد: شرکت آبفا استان اصفهان در بخش فرهنگی که شامل اصلاحات ابزاری و رفتاری است با استفاده از روش های مختلف به فرهنگ سازی پرداخته که هنرمندان در این زمینه نقش بسزایی دارند. این نشست هم اندیشی نیز با هنرمندان دقیقا به منظور استفاده از ظرفیت این قشر از جامعه که پایگاه ویژه ایی نزد مردم دارند برگزار شده و از هنرمندان می خواهیم که به بهترین شیوه و با زبان هنر مردم را ترغیب به مصرف صحیح آب نمایند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تاکید کرد: ارتباطی تنگاتنگ میان مردم و هنرمندان برقرار است هنرمندان در بزنگاه های مختلف نشان دادند با جایگاهی که در میان مردم دارند اثرپذیری مطلوبی بر رفتار آنها دارند پس در این شرایط از هنرمندان می خواهیم ساکنان فلات مرکزی را به شیوه هنرمندانه متقاعد سازند که با سازگاری و نیز متناسب با اقلیم خشک منطقه آب را مصرف کنند.   
امینی با بیان اینکه نگاه مردم به هنرمندان در رفتار و سبک زندگی، انکارناپذیر است از این قشر خواست تا برای فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب بیش از پیش گام بردارند.
وی با تاکید بر اینکه حداقل باید 30 درصد مصرف آب، کاهش یابد، اظهار کرد: اگر این میزان صرفه جویی در مصرف آب صورت گیرد با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.
 

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر