بخش برق
1397/02/24 11:23:45
مديرعامل شركت برق منطقه‌اي گيلان خبر داد:
ساخت ترانس اندازه‌گیری ولتاژ ژنراتور توسط متخصصان داخلی
متخصصان داخلی در راستای تحقق شعار سال 97 «حمایت از کالای ایرانی»موفق به ساخت ترانس اندازه‌گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، «عظیم بلبل آبادي» مديرعامل شركت برق منطقه‌اي گيلان در خصوص این موفقیت گفت: در پی آسیب دیدن یکی از ترانس‌های اندازه گیری ولتاژ ژنراتور واحد یک نیروگاه لوشان که منجر به عملکرد راه های حفاظتی ژنراتور و خروج واحد شد و به دلیل اینکه ترانس مذکور قدیمی و از نوع خشک بوده و دارای نسبت تبدیل خاصی که در بازار موجودی نداشت، لذا کار ساخت ترانس مشابه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با استعلامات انجام شده توسط شرکت تولید نیروی برق لوشان؛ شرکت نیروی رخش کردستان و چند شرکت خارجی، اعلام آمادگی نمودند که نظر به حمایت از صنایع داخلی ، کار ساخت آن به شرکت ایرانی سپرده شد که با ساخت ترانس و انجام تست های لازم ، ترانس مذکور به خوبی و با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت. با ساخت ترانس اندازه گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان توسط متخصصان داخلی ضمن این که پایداری واحد با تجهیز جدید افزایش یافته است، نسبت به سفارش نمونه های خارجی صرفه جویی نیز صورت گرفته است.
بلبل آبادی در خصوص رشد میزان تولید نیروگاه شهید بهشتی لوشان گفت: نیروگاه شهید بهشتی لوشان در سال 95؛ حدود یک میلیون و 495 مگاوات ساعت تولید داشت که این مقدار در سال 96 به یک میلیون و 640  مگاوات ساعت افزایش یافت. به عبارتی مقایسه میزان تولید انرزی برق نیروگاه شهید بهشتی لوشان در سالهای 95 و 96 نشان می‌دهد که میزان تولید این نیروگاه در سال 96 نسبت به سال 95 ، 9.68 درصد رشد داشته است.
گفتنی است که نیروگاه شهید بهشتی لوشان در استان گیلان و در کیلومتر ۹۰ جاده قدیم قزوین – رشت قرار دارد. ظرفیت تولید این نیروگاه ۳۶۰ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۶۰ مگاواتی و ۲ واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی است.

  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر