بخش آب
1397/02/23 14:29:22
بررسی برنامه جامع اقدامات اضطراری آب نیرو در زمینه پدافند غیرعامل
برنامه جامع اقدامات اضطراری آب نیرو در زمینه پدافند غیرعامل در محل طرح سد و نیروگاه کارون 4 بررسی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، به منظور تعاملات معاونت بهره‌برداری شرکت با سازمان پدافند غیرعامل کشور و همچنین با توجه به اهمیت طرح کارون4 از دیدگاه پدافندی و پیاده‌سازی برنامه اقدامات جامع اضطراری (E.A.P) نشست مشترکی با حضور سردار مطیعی و سردار ساسانی معاونان سازمان پدافند غیرعامل کشور، کاشی رئیس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب و قائمیان رئیس دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف در محل سد و نیروگاه کارون 4 برگزار شد.
در این جلسه اطاعتی با معرفی بخش‌های مختلف سد و نیروگاه به تشریح وضعیت موجود و عملکرد مجموعه پرداخت.
وی همچنین فعالیت‌هایی همچون مدیریت بحران، مدیریت ریسک، پایش آب، پیاده‌سازی الزامات H.S.S.E اصول پدافند غیرعامل و برنامه اقدامات جامع اضطراری (E.A.P) رفتارنگاری و هیدروگرافی را از اهم فعالیت‌ها در حوزه این معاونت جهت بهره‌برداری بهینه و صیانت از زیرساخت‌ها و سرمایه‌های ملی (سد و نیروگاه‌ها) معرفی کرد.
در ادامه رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و نیرو، گزارشی از اقدامات انجام‌شده در زمینه انجام خدمات مطالعات پدافند غیرعامل و تهیه برنامه جامع پاسخ در شرایط اضطراری در طرح سد و نیروگاه کارون4 را ارائه نمود و چالش‌های پیش رو در این راستا مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست سردار مطیعی و سردار ساسانی ضمن تقدیر از اقدامات و هماهنگی‌های معاونت بهره‌برداری شرکت آب و نیرو با سازمان پدافند غیرعامل کشور، ضمن تأکید بر حساسیت طرح کارون 4 در زنجیره کارون از لحاظ دیدگاه‌های پدافندی برای سازمان و با توجه به تهدیدات و مخاطرات پیش رو خواستار تسریع در انجام این مطالعات شد.
هماهنگی‌های اولیه جهت برگزاری سمینار پایداری و ایمنی سدها با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و سازمان پدافند غیرعامل کشور با محوریت طرح سد و نیروگاه کارون 4 انجام شد.
  • خبرنگار: مهدی کولیوند
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر