بخش آب و فاضلاب
1397/02/18 19:37:46
مشارکت خیرین شهر اوز استان فارس برای ساخت مخزن 10 هزار متر مکعبی
در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی‌های بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب کشور، تفاهمنامه احداث یک باب مخزن ذخیره آب 10 هزار متر مکعبی با برآورد اعتبار 40 میلیارد ریال در شهر اوز استان فارس میان آبفا و خیرین این شهر منعقد شد.
به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، شرکت آبفا استان فارس در راستای رویکرد وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی جهت اجرای طرح های آب و فاضلاب، در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی های بهره برداری صنعت آب و فاضلاب کشور در تهران طی مراسمی با حضور پاکروح، معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری صنعت آب و فاضلاب کشور، محمدعلی قلندری، مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس و جمعی از مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور و نماینده خیرین شهر اوز، تفاهمنامه احداث یک باب مخزن ذخیره آب 10 هزار متر مکعبی با برآورد اعتبار 40 میلیارد ریال با مشارکت مالی خیرین این شهر، منعقد گردید.
در آیین انعقاد این تفاهمنامه مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس ضمن ابراز خرسندی از مشارکت خیرین نیکوکار در احداث مخزن 10 هزار متر مکعبی اوز این اقدام را به فال نیک گرفت و بیان داشت: خیرین در استان فارس از قدیم الایام در انجام امور عام المنفعه مشارکت داشته و پیشقدم بوده‌اند. در مناطق جنوب استان فارس هم خیرین با احداث آب انبارهایی که از نظر کمیت در دنیا بی نظیر است در پیشه ی مقدس سقایت و آبرسانی به مردم نقش آفریده اند.
وی یادآور شد: طی سالیان گذشته خیرین نیکوکار در جای جای استان فارس ما را در اجرای طرح های مختلف آبرسانی اعم از احداث مخزن، خط انتقال آب، شبکه‌های توزیع آب شهری، حفر چاه و ... با تأمین بخشی از منابع مالی یاری رسانده اند که امیدوارم اینگونه مشارکت ها استمرار داشته باشد.
در ادامه ی این مراسم فریبا صالحی، نماینده ی خیرین شهر اوز نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از شرکت آبفا استان فارس به خاطر اجرای طرح های مطلوب آبرسانی در استان فارس و شهر اوز اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های سالهای اخیر و بحران کم آبی در شهر اوز و نیازی که به احداث یک باب مخزن آب شرب احساس شد، خیرین این شهر احساس وظیفه کردند تا در این کار خداپسندانه مشارکت کنند و بحمدالله این همکاری در آستانه ی آغاز است.
گفتنی است: براساس این تفاهمنامه با مشارکت مالی خیرین شهر اوز یک باب مخزن ذخیره ی آب شرب  10 هزار متر مکعبی در شهر اوز با برآورد هزینه ای بالغ بر40 میلیار ریال در دوسال آینده ساخته خواهد شد که شرکت آبفا استان فارس نیز طی این تفاهمنامه همکاری لازم در تکمیل این پروژه خواهد داشت.

  • خبرنگار: مهراب بهنام
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر