بخش آب و فاضلاب
1397/02/16 14:55:00
احداث 6 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در 3 شهر مازندران
معاون مهندسی توسعه آبفای مازندران از احداث مخازن ذخیره آب 2هزار متر مکعبی در 3 شهر گتاب، خوشرودپی و گلوگاه بابل خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، پرویز یزدان پناه با بیان اینکه عملیات اجرایی مخزن 2هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ گتاب به اتمام رسید، گفت: این طرح به منظور ایجاد ذخیره مطمئن،  تامین فشار و آب مناسب در شبکه توزیع اجرایی شد.
وی افزود: در راستای اجرای این طرح، ایستگاه پمپاژ و 4200 متر خط انتقال  و حفر  وتجهیز یک حلقه چاه با آب‌دهی 25 لیتر در ثانیه نیز احداث و به بهره‌برداری رسید.
یزدان پناه تصریح کرد: در منطقه خوشرود پی به منظور تامین آب شرب مشترکین در پیک مصرف و قطع آب و اتفاقات و حوادث پیش‌بینی نشده،  احداث مخزن 2هزار مترمکعبی، ایستگاه پمپاژ، 4 هزار متر خط انتقال، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آب‌دهی 30 لیتر در ثانیه  در دستور کار قرار گرفت که از سال گذشته عملیات اجرایی این طرح‌ها آغاز  شد.
معاون مهندسی توسعه آبفای مازندران، از طراحی تصفیه خانه آب به ظرفیت 25 لیتر در ثانیه  در مرزیکلا خبر داد و اظهار داشت: این پروژه در مرحله طراحی و انتخاب پیمانکار قرار دارد. آب مورد نیاز این تصفیه‌خانه از طریق سد البرز تامین می شود که به همین منظور 2هزار متر خط انتقال  نیز احداث می شود.
وی، به پروژه‌های دردست اجرا در شهر گلوگاه اشاره و تصریح کرد: در این شهر نیز به منظورتامین وتقویت فشار آب شرب مشترکین، مخزن و حصار کشی و محوطه سازی مخزن 2هزار مترمکعبی  تست  و راه‌اندازی شد و عملیات بهسازی و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ به اتمام رسید و 2700 متر خط انتقال نیز احداث شد و برای ادامه عملیات احداث  7هزار و 300 متر خط انتقال در حال خرید لوله و اتصالات قرار داریم.
یزدان پناه، با بیان اینکه 12هزار متر خط انتقال رینگ شهری با هدف تامین آب و فشار مناسب و بالانس شبکه، در بابل اجرا می‌شود، گفت: در فاز اول 6400 متر و در فاز دو 5600 متر در خط انتقال و شبکه توزیع اصلی احداث می‌شود.

  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر