بخش برق
1397/02/16 12:46:00
هم‌اندیشی مدیران صنعت برق استان یزد برای تامین پیک بار تابستان 97
اقدامات، چالش‌ها و پیشنهادهای راهبری برای گذر از پیک بار سال 1397 با حضور مدیران و کارشناسانی از شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه ای استان یزد بررسی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدرضا صحتی" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در نشست مشترک با مدیران برق منطقه ای برای گذر از پیک بار امسال که به میزبانی این شرکت برگزار شده بود، بیان کرد: در حال حاضر پست‌های فوق توزیع چرخاب، پست سیار بردیا به بهره‌برداری رسیده‌اند و پست باستان تا نیمه خرداد ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی به احداث 2200 متر شبکه دو مداره هوایی و 150 متر شبکه دو داره زمینی برای بهره‌برداری از پست سیار بردیا برای کاهش بار دیگر پست‌های فوق توزیع منطقه صدوق و میبد خبر داد و متذکر شد: خروجی‌های شماره یک تا چهار پست بردیا در حال حاضر بارگیری شده و حدود  11 مگاوات  در ساعات پیک اردیبهشت ماه از پست صدوق تعدیل بار انجام شده است.
 این مسئول در صنعت برق اظهار کرد: بخشی از بار فیدر 17 جهان آباد میبد مربوط به شرکت کاشی ارگ به پست سیار بردیا منتقل خواهد شد.
صحتی احداث 8 خروجی فشار متوسط پست چرخاب و بارگیری از 6 خروجی آن را مورد اشاره قرار داد و افزود: در حال حاضر با بهره‌برداری از پست چرخاب، تعدیل بار حدود 12 مگاوات از پست های شهرک صنعتی و دروازه قرآن  صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری کامل از این پست؛ بار پست‌های  شهرک فولاد  و صدوق نیز کاهش خواهد یافت.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر