بخش آب
1397/02/09 12:39:52
تامین آب شرب و صنعت غرب استان سمنان از طرح آبرسانی سیمین دشت
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان گفت: با اجرای طرح آبرسانی از سیمین دشت به گرمسار بخش مهمی از آب شرب و صنعت شهرهای گرمسار، آرادان و ایوانکی تأمین می‌شود.
ایرج حیدریان در جلسه بررسي مشکلات و رفع موانع پروژه آبرسانی از سیمین دشت به گرمسار با  سرمایه گزاری بخش خصوصی و به روش خرید تضمینی آب ( BOT) گفت: طرح آبرسانی به منظور انتقال 21 میلیون متر مکعب آب شرب و صنعت از بند انحرافی سیمین دشت به  شهرستان‌های گرمسار، آرادان و شهر ایوانکی بوده که از این 21 میلیون متر مکعب، حدود 15 میلیون متر مکعب جهت مصرف آب شرب و حدود 6 میلیون متر مکعب نیز برای تامین آب بخش صنعت تخصیص یافته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان طول خط انتقال طرح آب رسانی به گرمسار را 74 کیلومتر عنوان کرد که از سیمین‌دشت (جنوب غربی فیروزکوه) تا تصفیه خانه گرمسار به طول 42 کیلومتر با سرمایه گزاری بخش خصوصی در حال اجرا بوده و تا کنون بیش از 20درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و از تصفیه خانه گرمسار تا ایوانکی به طول 32 کیلومتر، بطور کامل انجام و آماده بهره‌برداری است.
وی افزود: با اجرای این پروژه با برآورد سرمایه‌گذاری بیش از 200 میلیارد تومان بخش مهمی از آب شرب و صنعت شهرهای گرمسار، آرادان و ایوانکی تأمین می‌شود.
فرماندار گرمسار نیز در اين نشست خواستار تسريع در اجراي پروژه در حوزه استحفاظي گرمسار شد‌.
طاهري با اشاره به اينکه پروژه BOT مهم‌ترين و ماندگارترين پروژه‌ عمراني اين شهرستان است، افزود: در راستاي تحقق اين پروژه بايد تعامل دستگاه‌هاي مرتبط و سرمایه‌گذار به نحو مطلوب انجام پذيرد.
در اين جلسه در خصوص زمان اجراي پروژه B.O.T  در دو حوزه‌ تملک و آزاد سازی اراضی در محدوده استان تهران و همچنين تسریع در اتمام لوله گذاري مسیر تعيين شده در محدوده استان سمنان و شهرستان گرمسار بحث و تبادل نظر شد.
  • خبرنگار: حميدرضا قزويني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر