بخش آب
1397/02/05 20:32:00
وزیر نیرو در نشست با استاندار کرمانشاه خبر داد:
اجرای ۱۳۵ پروژه با اعتبار ۹۴ هزار میلیارد تومانی در کرمانشاه
وزیر نیرو از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه در زمینه های تامین آبرسانی، کنترل و جمع آوری پساب و برق و انرژی با اعتباری بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" امشب در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اشاره ای به برنامه های سفر خود داشت و از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه در زمینه های تامین آبرسانی، کنترل و جمع آوری پساب و برق و انرژی با اعتبار بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه خبر داد.
وی بیان داشت: از محل ۸ پروژه ای که امروز مورد بازدید، بهره برداری یا شروع عملیات اجرایی امکانی فراهم شده که بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت می گیرد.
وزیر نیرو به بازدید خود از طرح ساماندهی  رودخانه قره سو اشاره کرد و گفت: رودخانه قره سو وضعیت آن از مظاهر اصلی کفران نعمت است.
اردکانیان به مشکلات کم آبی در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: در مناطق خشک و کم آب کشور به مسئله افزایش بهره‌وری از آب توجه کنیم.
وی بیان داشت: در مورد جداسازی شبکه آب شرب و بهداشتی می تواند با توجه به ظرفیت های استان کرمانشاه به صورت پایلوت در این استان انجام شود، ما به دنبال طرح هایی همچون مطالعات آب های ژرف، شیرین کردن و... هستیم.
وزیر نیرو افزود: در حال حاضر در کشور بالغ بر ۴.۳ میلیارد مترمکعب پساب ناشی از شرب خانگی داریم که ۳ میلیارد مترمکعب آن رها می شود که آلودگی بسیاری برای محیط زیست و منابع آب شیرین دارد که باید در این زمینه سرمایه گذاری لازم انجام دهیم.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر