بخش آب
1397/01/27 10:58:00
نصب 253 دستگاه کنتور هوشمند آب در استان مرکزی/ صرفه جویی حدود 6 میلیون مترمکعب آب
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از نصب 253دستگاه کنتور هوشمند حجمی با هدف مدیریت اضافه برداشت ها در سال گذشته و با حجم صرفه جویی 6 میلیون متر مکعب آب در این استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عزت اله آمره ای گفت: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و اجرای دستورالعمل های صادره، این شرکت در سال گذشته تعداد 253 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای آب کشاورزی نصب نموده است.
آمره ای ادامه داد: کنتورهای هوشمند، میزان برداشت آب از هرچاه را مطابق پروانه بهره برداری و دقیقاً برابر میزان حجم برداشت سالیانه مندرج در پروانه مزبور تنظیم نموده و ازبرداشت اضافی جلوگیری و آب برداشتی از چاهها را اندازه گیری می نماید.
وی اظهار کرد: استمرار پدیده خشکسالی در سال های اخیر روند افت سطح سفره آب زیرزمینی استان را افزایش داده و راهبرد جدی در مدیریت منابع آب از جمله تسهیل امور نصب کنتور هوشمند از مسائل مهم در این حوزه است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی افزود: نصب کنتورهای هوشمند و هدایت کشاورزان به سمت الگوی کشت های کم آب بر از سیاست های مهم دولت برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است که در طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به طور جدی در دست پیگیری است.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر