بخش برق
1397/01/27 12:18:33
مدیرعامل برق منطقه‌ای یزد خبر داد:
رشد مصرف 11 درصدی انرژی الکتریکی سال 96
مدیرعامل برق منطقه‌ای یزد در آیین افتتاحیه ارزیابی از معاونت بهره‌برداری از رشد مصرف 11 درصدی انرژی الکتریکی سال 96 در استان یزد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وازرت نیرو (پاون)؛ جلسه افتتاحیه ارزیابی عملکرد بخش انتقال و فوق توزیع معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای یزد، با حضور گروه ارزیابی توانیر، مدیرعامل، معاون بهره‌برداری و جمعی از مدیران و کارشناسان این معاونت برگزار شد. 
در این جلسه محمدحسن صباغزادگان، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، با بیان این‌که: لازم است نگاه به ارزیابی به‌عنوان فرصت برای بهبود سیستم باشد؛ گفت: پایداری خوب و وضعیت مناسب شبکه در صنعت برق کشور و خاموشی‌هایی که روزبه‌روز کمتر می‌شود نشانگر بهبود سیستم بهبود به کمک ارزیابی‌های مستمر، بها دادن به نظرات افراد خبره و صاحب‌نظر و اقدامات برای رفع نقاط قابل‌بهبود است.
صباغزادگان با اشاره وجود نیروهای جوان، با انگیزه و با تجربه در معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای یزد، افزود: با وجود مشکلات تحریم و نقدینگی که گریبانگیر صنعت برق است؛ خوشبختانه این شرکت در بحث پروژه‌های توسعه‌ای، پروژه عقب‌افتاده ندارد.
صباغزادگان استان یزد را بیش از 70 درصد مصرف انرژی الکتریکی در سال 96 استانی صنعتی برشمرد و تصریح کرد: روند رشد مصرف انرژی با دیماند زیر 7 مگاوات 10 درصد و رشد دیماند بالای 7 مگاوات 18 درصد سال 96 نسبت به سال 95 بوده است که در کل فروش انرژی استان یزد 7 میلیارد و 400 میلیون کیلووات ساعت با رشد 11 درصدی به 8 میلیارد و 300 میلیون رسیده است.
این مقام مسئول در استان یزد با بیان این‌که با توجه به رشد تند مصرف استان مشکل خاصی در تامین برق نداریم، خاطرنشان کرد: در سال 95 پیک‌بار مصرف 1230 مگاوات بود که با وجود رشد 14 درصدی با اقدامات خوب مدیریت مصرف و ذخیره‌سازی عملیات این میزان در سال 96 را به 1410 مگاوات ساعت رسید و 170 مگاوات ساعت پیک‌سایی صورت گرفت.
غلامرضا نصیری، معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای فارس و سر ارزیاب توانیر نیز در این جلسه با اشاره به بهره‌­های فراوان یادگیری و انتقال تجارب هم برای ارزیاب شونده و ارزیابان از عنوان برتر سال گذشته معاونت بهره‌برداری برق منطقه‌ای یزد یاد کرد.
وی با بیان مشکلات نقدینگی و توسعه و بهینه‌سازی تصریح کرد: رشد بار و  انتظاری که مسئولان و مردم در تامین برق دارند، حساسیت کار بهره‌برداری را افزایش می‌دهد و لازم است در فرآیند و کارها بازنگری شود.
این ارزیابی با هدف تطبیق عملکرد شرکت‌ها با قوانین کشور، شناسایی و تحلیل نقاط قوت و قابل‌ بهبود و ارائه راهکارها و پیشنهادهای لازم در روند اصلاح کارها و همچنین انتقال تجارب سازنده بین گروه‌های ارزیابی و شرکت‌های صنعت برق کشور انجام می‌شود.
  • خبرنگار: علیرضا عسکری اشکذری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر